Інструкції з охорони праці на харчоблоці (кухні) ДНЗ

У будь-якому дошкільному навчальному закладі важливою є правильна організація якісного харчування дітей. Головним чинником при цьому є чітка організація роботи персоналу харчоблоку (кухні) дитячого садку, безпечні умови виконання робіт та дотримання розкладу дня закладу.

Для попередження випадків травмування працівників мають бути розроблені інструкції з охорони праці на харчоблоці (кухні) ДНЗ (дитячого садку) для кожного працівника окремо і при виконанні робіт.

Працівникам кухні дитячого садочку необхідно чітко дотримуватися інструкцій з охорони праці на харчоблоці ДНЗ, правил техніки безпеки, гігієни праці і санітарії, режиму роботи, правил пожежної та електробезпеки під час роботи з технологічним обладнанням.

При недотриманні вимог інструкцій з охорони праці на кухні ДНЗ (дитячого садку), працівник наражає на небезпеку себе та співробітників під час використання електричних приладів. Також при неналежному дотриманні санітарно-гігієнічних норм є ймовірність шкоди здоров'я вихованців дошкільного навчального закладу.

Інструкції з охорони праці для працівників харчоблоку ДНЗ


Працівник кухні дитячого садочку використовує під час роботи необхідне обладнання для приготування їжи вихованцям дошкільного навчального закладу. Електричне та газове обладнання потребує належної експлуатації та вивчення техніки безпеки при використанні жарочної шафи, електроплити, електромлинниці, водонагрівача.

Розроблені нові інструкції з охорони праці для працівників харчоблоку (кухні) ДНЗ, серед яких для кухаря, кухонного працівника і комірника харчоблоку дитячого садочку. Усі працівники мають бути ознайомлені з інструкціями з техніки безпеки при виконанні робіт з обладнанням (устаткуванням) кухні ДНЗ під підпис та з відміткою у спеціальному журналі. Співробітники мають бути навчені безпечним прийомам роботи з кухонним інвентарем.

Інструкції з охорони праці на харчоблоці (кухні) ДНЗ

Перед виконанням робіт на харчоблоці дитячого садку, робіт з устаткуванням необхідно вивчити відповідні інструкції з охорони праці на кухні ДНЗ при виконанні різних робіт, а також робіт з кухонним обладнанням, устаткуванням і електроустаткуванням.

Працівники харчоблоку дошкільного освітнього закладу мають бути навчені і мати навички надання першої допомоги при виникненні нещасних випадків на кухні ДНЗ, повинні знати місце знаходження аптечки першої допомоги.

Інструкції
з охорони праці при роботі з обладнанням на харчоблоці ДНЗ


З приведеного переліку інструкцій з охорони праці необхідно взяти тільки ті, описане технологічне обладнання і кухонний інвентар в яких є на кухні дитячого садку. Залежно від моделі кухонного устаткування слід внести зміни у відповідні інструкції.

На ряду зі знанням і виконанням правил техніки безпеки відповідно до інструкції з охорони праці також необхідно вивчити інструкцію від виробника з експлуатації кухонного обладнання і устаткування, яке використовується на харчоблоці ДНЗ (дитячого садочку).


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: