Інструкції з охорони праці в кабінеті інформатики

За наявності персональних комп'ютерів потрібна чітка організація охорони праці в кабінеті інформатики, а при проведенні уроків з використанням комп'ютерів - вивчення з учнями техніки безпеки в кабінеті інформатики та ІКТ, включаючи правила поведінки і вимоги до використання і експлуатації.

У розділі викладені інструкції з охорони праці в кабінеті інформатики для учителя, при роботі на комп'ютері, принтері і ксероксі, при використанні мультимедійного проектора та інтерактивної дошки під час уроків. Представлено нові інструкції з техніки безпеки в кабінеті інформатики та ІКТ для учнів, а також ввідний і первинні інструктажі.

Надається інформація для розташування на стендах з охорони праці і безпеки життєдіяльності в кабінеті інформатики та ІКТ, де знаходиться велика кількість персональних комп'ютерів, живлячих кабелів, розеток та принтерів. Тому особливо важливим є питання дотримання вимог охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки в кабінеті інформатики для вчителя та учнів школи.

Інструкції з охорони праці для кабінету інформатики


Окрім загальних вимог будь-якої інструкції з охорони праці в кабінеті інформатики не рекомендується використання комп'ютерів без попереднього вивчення заводських інструкцій з експлуатації. Усі вилки, розетки і кабелі, які знаходяться у комп'ютерному класі, мають бути в справному стані і постійно знаходитись на контролі у вчителя інформатики.

Інструкції з охороні праці для вчителя інформатики

Сучасні комп'ютерні класи можуть бути обладнані не лише персональними комп'ютерами і ноутбуками, але й оснащені інтерактивною дошкою і мультимедійним проектором. У кабінеті інформатики можуть знаходитись принтер, ксерокс і сканер, роутери. Для безпечної роботи з такою технікою вчителю інформатики необхідно знати інструкції з охорони праці.

Важливим завданням вчителя є навчання учнів правилам безпечної поведінки і техніки безпеки в кабінеті інформатики, безпеки праці з персональними комп'ютерами. Школярі повинні чітко знати, коли можна заходити в комп'ютерний клас, як безпечно включати і вимикати комп'ютер, правильно сидіти за монітором, до чого не можна торкатися і що робити у разі поломки устаткування. Відповіді на ці питання і уся інформація для учнів повинна знаходитися на стенді в кабінеті інформатики.

Інструкції з техніки безпеки в кабінеті інформатики


При проведенні обов'язкових інструктажів перед виконанням робіт з персональними комп'ютерами учитель інформатики використовує інструкції з техніки безпеки для учнів і вивішує окремі інструкції на видному місці в кабінеті інформатики. Інструкції з безпеки праці мають бути розроблені з урахуванням комп'ютерного устаткування, використовуваного у комп'ютерному класі.

Інструкції з техніки безпеки в кабінеті інформатики для учнів

На викладача покладена відповідальність щодо наявності в кабінеті інформатики медичної аптечки і первинних засобів пожежогасіння. Педагог зобов'язаний проводити учням інструктажі з охорони праці та техніки безпеки за відповідними інструкціями з відміткою у журналі.

При виявленні навіть незначних несправностей основного або допоміжного устаткування, робота у кабінеті інформатики має бути припинена. Учні зобов'язані дотримуватися особистої гігієни, пожежної безпеки і санітарних норм щодо свого робочого місця.

Інформація на стенд для кабінета інформатики

Згідно з вимогами з охорони праці педагог повинен стежити за тим, щоб на підвіконнях не було скупчення предметів, які затуляють світло, а також не допускати захаращування евакуаційних шляхів і аварійних виходів з кабінету інформатики.


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: