Інструкції з охорони праці обслуговуючого персоналу школи

Працівникам, які відносяться до обслуговуючого та технічного персоналу школи, необхідно дотримуватися вимог охорони праці і техніки безпеки, особливо при використанні інструментів, обладнання та інвентаря, а також при виконанні робіт у закладі загальної середньої освіти.

У цьому розділі ми пропонуємо ознайомитися і скачати інструкції з охорони праці для обслуговуючого (технічного) персоналу школи, це інструкції для робітника по обслуговуванню і ремонту будівель і приміщень, для гардеробниці і прибиральниці службових приміщень, для двірника і сторожа, електрика і водія шкільного автобуса.

Слід знати і дотримуватися інструкцій з техніки безпеки для обслуговуючого (технічного) персоналу школи, а саме знати інструкцію при роботі на сходах і драбинах, при роботі з електроінструментом, на заточном верстаті, при очищенні дахів, дворів і вулиць від снігу, при виконанні малярних робіт і косовиці трави на території закладу загальної середньої освіти.

Інструкції
з охорони праці для обслуговуючого персоналу школи


Працівникам, які належать до категорії обслуговуючого персоналу школи, слід ознайомитись з інструкціями з охорони праці з метою вивчення основних правил і вимог охорони праці на робочому місці. Інструкції з охорони праці і техніки безпеки розроблені для секретаря, лаборантів кабінетів біології, хімії та фізики, інженера-електроніка і бугалтера, бібліотекаря, медичної сестри та лікаря педіатра, сестри медичної з дієтичного харчування.

У разі роботи з хімічними чистячими речовинами, обслуговуючий (технічний) персонал школи повинен знати правила використання засобів індивідуального захисту, для зниження ризику попадання цих речовин на шкіру.

Інструкції
з охорони праці для технічного персоналу школи

Перед виконанням небезпечних робіт технічному персоналу школи необхідно уважно вивчати інструкції з охорони праці, які ми розробили для гардеробника, прибиральника службових приміщень і робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель (слюсара-сантехніка, столяра), а також для електромонтера (електрика) з ремонту та обслуговування електроустаткування, водія автобуса, двірника та сторожа.

Найбільш схильними до травмування є категорія технічного персоналу, працівники якої виконують роботи пов'язані з інструментами, з гарячою водою і прибиральним інвентарем, чистячими засобами, електрикою та з виконанням роботи на висоті (сходах та драбинах).

Інструкції
з техніки безпеки обслуговуючого (технічного) персоналу


При виконанні робіт у будівлі школи і на її території обслуговуючому і технічному персоналу будуть корисні інструкції з техніки безпеки при виконанні робіт з електродріллю, слюсарними інструментами, газонокосарками та інше.

При виконанні своїх безпосередніх обов'язків персонал працює з устаткуванням спеціального призначення. Таким чином, нефахова експлуатація пристосувань або використання в роботі дефектного устаткування може стати причиною надзвичайних ситуацій. Обслуговуючому (технічному) персоналу слід з особливою увагою вивчити інструкцію з охорони праці для кожного виду робіт, з яким він стикається, і відноситися з більшою відповідальністю до виконуваних посадових обов'язків.


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: