Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Інструкція з охорони праці для сторожа школи розроблена відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018 р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 01 вересня 2017 року.
1.2. Дана інструкція з охорони праці для сторожа поширюється на всіх працівників закладу, що виконують обов'язки сторожа установи.
1.3. До самостійної роботи сторожа можуть бути допущені тільки особи:
1.4. Небезпечними факторами при виконанні роботи сторожа є:
1.5. Про всі виявлені несправності обладнання, порушення цілісності шибок, захисних грат, замків і запорів, огорожі території школи сторож повинен негайно повідомляти заступнику директора з АГЧ, а в разі його відсутності - чергового адміністратора, а потім зафіксувати їх в журналі заявок і змінному журналі.
1.6. Сторож школи повинен добре знати принциповий пристрій і умови безпечної експлуатації обладнання та інструментів, спеціальних засобів, необхідних йому в роботі.
1.7. Сторож-вахтер зобов'язаний не допускати проникнення на територію школи в неробочий час сторонніх осіб.
1.8. Сторож школи зобов'язаний неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки, знати, де розташовані первинні засоби пожежогасіння.
1.9. Сторож повинен знати всі положення даної інструкції, інші інструкції з охорони праці при виконанні робіт.
1.10. Сторожу необхідно знати розташування медичної аптечки для надання першої допомоги потерпілим.
1.11. Згідно з Нормами безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затвердженого наказом від 16.04.2009 р. № 62, сторожу видається:
1.12. В процесі виконання своєї роботи сторож освітнього закладу зобов'язаний виконувати вимоги правил застосування засобів індивідуального та колективного захисту, дотримуватися всіх вимог даної інструкції, правил особистої гігієни, підтримувати чистоту на своєму робочому місці.
1.13. Сторож повинен знати способи повідомлення спецслужбам і адміністрації школи про всі позаштатні ситуації.
1.14. Забороняється спати на робочому місці під час чергування.
1.15. Забороняється вживати спиртні напої, а також приступати до роботи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Палити в приміщеннях та на території закладу забороняється.
1.16. За винне порушення вимог даної інструкції з техніки безпеки для сторожа працівник несе особисту відповідальність відповідно до чинного законодавства України.
2.1. Перед початком виконання робіт сторожу школи необхідно ознайомитися з записами в змінному журналі, всі неясні питання з'ясувати у змінника і безпосереднього керівника - заступника директора з АГЧ (завгоспа).
2.2. Слід перевірити комплектність, справність необхідного для виконання посадових обов'язків обладнання і пристосувань, переконатися в наявності і справності засобів індивідуального захисту, спеціальних засобів, які знадобляться під час роботи, надіти спецодяг і спецвзуття (якщо вони передбачені).
2.3. Провести огляд ввіреній під охорону території, переконатися в цілісності огорожі території, сигналізаційних пристроїв, телефону, наявність охороняємої техніки, обладнання та приміщень. Переконатися в справності запорів на воротах і в приміщеннях.
2.4. Перевірити наявність і справність протипожежного інвентарю та медичної аптечки.
2.5. Про всі виявлені під час перевірки недоліки і несправності слід негайно повідомити інженеру з охорони праці та заступнику директора із забезпечення безпеки, а в разі їх відсутності - черговому адміністратору і директору школи, зробити запис в журналі реєстрації заявок та змінному журналі.
2.6. Перед початком виконання робіт на новій ділянці сторожу слід пройти додатковий інструктаж з охорони праці при роботі на ньому.
2.7. На початку зміни слід привести робоче місце в безпечний стан, прибрати зайві предмети і матеріали, звільнити проходи і переконатися в достатності освітлення. Освітлювальні прилади необхідно регулювати так, щоб освітлення було достатнім, але не сліпило очі.
2.8. Не замінювати самостійно перегорілі освітлювальні лампи і усувати будь-які виниклі несправності в електричних пристроях.
2.9. Не приступати до роботи в разі виявлення невідповідності робочого місця встановленим в даному розділі вимогам, а також при відсутності можливості виконати зазначені в даному розділі підготовчі до роботи дії в повній мірі.
3.1. Сторож школи повинен дотримуватися вимог цієї інструкції та інших інструкцій з охорони праці на робочому місці.
3.2. Сторож школи зобов'язаний:
3.3. Під час роботи сторожу забороняється:
4.1. Після закінчення роботи сторож школи повинен:
4.2. У разі, якщо сторож чергової зміни на роботу не з'явився, сторож, чия зміна підійшла до кінця, зобов'язаний довести до відома заступника директора по забезпеченню безпеки, директора школи і продовжувати виконання своїх обов'язків до особливого розпорядження заступника директора з АГЧ (завгоспа) або ж директора освітнього закладу.
5.1. При пригодах, пов'язаних з виникненням аварійних ситуацій (замикання електропроводки, задимлення тощо), які можуть спричинити за собою травмування та (або) отруєння школярів і (або) співробітників навчального закладу, сторож зобов'язаний відключити несправне обладнання і негайно повідомити про це заступнику директора із забезпечення безпеки, інженеру з охорони праці або черговому адміністратору школи.
5.2. У разі наявності постраждалих серед школярів і (або) співробітників сторожу слід негайно звернутися до шкільної медичної сестри (використовуючи засоби зв'язку), а при необхідності надати першу допомогу.
5.3. При ураженні учнів і (або) працівників електричним струмом вжити заходів щодо їх звільнення від дії струму тільки шляхом відключення електроживлення і до появи лікарської допомоги надати, при необхідності, потерпілому першу допомогу.
5.4. У разі виникнення загоряння обладнання слід вимкнути живлення, повідомити в пожежну охорону і керівнику, після чого приступити до гасіння пожежі наявними засобами відповідно до вимог інструкції про заходи пожежної безпеки.
5.5. При відчутті запаху газу або виявлення прориву трубопроводів (водопостачання, каналізації, опалення та ін.) Викликати по телефону відповідну спеціалізовану аварійну бригаду.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)