Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Інструкція з охорони праці для прибиральника службових приміщень школи розроблена відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018 р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 01 вересня 2017 року, з урахуванням «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 і погоджених Міністерством освіти і науки України від 05.06.2001 р.
1.2. Дана інструкція з охорони праці прибиральника службових приміщень поширюється на всіх працівників загальноосвітнього закладу, що прибирають приміщення установи.
1.3. До роботи прибиральником службових приміщень в школі допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли інструктаж з охорони праці та техніки безпеки, медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.4. Прибиральник службових приміщень (прибиральниця) повинен дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, встановлені режими праці і відпочинку.
1.5. При роботі прибиральником службових приміщень на закріпленій території можливий вплив наступних небезпечних і шкідливих факторів:
1.5. Прибиральник службових приміщень під час роботи в школі обов'язково використовує спецодяг: халат для прибирання службових приміщень, халат для прибирання санвузлів і гумові рукавички.
1.6. Інвентар (відра, швабри, мітли, щітки) повинен мати сигнальне маркування, причому окреме маркування для санвузлів і окреме для інших приміщень.
1.7. Прибиральник службових приміщень зобов'язаний дотримуватися правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), аптечки, шляхи евакуації під час пожежі.
1.8. При нещасному випадку потерпілий або очевидець нещасного випадку зобов'язаний повідомити про це директору або заступнику директора школи.
1.9. В процесі роботи на своїй ділянці прибиральник службових приміщень повинен дотримуватися правил носіння спецодягу, виконувати вимоги особистої гігієни, тримати в чистоті робоче місце і спецодяг.
1.10. Особа, яка допустила невиконання або порушення інструкції з охорони праці для прибиральника службових приміщень школи та техніки безпеки, притягується до дисциплінарної відповідальності відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, чинного законодавства України, при необхідності, проходить позачергову перевірку знань норм і правил охорони праці.
2.1. Одягти спецодяг, волосся ретельно заправити під косинку. Убрати з кишень зайві предмети.
2.2. Оглянути своє робоче місце, переконатися в справності і наявності робочого інвентарю: швабри, ганчірки, відра, також переконатися в наявності сигнального маркування на інвентарі.
2.3. Одягти гумові рукавички. Приготувати теплу воду і необхідні для миття розчини дезінфікуючих і миючих засобів.
2.4. Використовувати різні ганчірки для різних видів і місць робіт, після завершення прибирання дрантя промити і просушити.
2.5. Для забезпечення безпечної роботи перевірити стійкість драбини перед її використанням.
2.6. При використанні пилососа, візуально оглянути електрокабель, вилку і розетку пилососа; при виявленні будь-яких несправностей або підозрілого неприроднього шуму або стуку не використовувати пилосос в роботі до усунення неполадок.
2.7. При прибиранні санвузла підготувати дезінфікуючий і миючий розчини, надіти спеціальний халат і гумові рукавички.
3.1. Проводити прибирання тільки за затвердженим адміністрацією школи графіком.
3.2. Не застосовувати при прибиранні приміщень бензин, гас, ацетон та інші легкозаймисті рідини.
3.3. Не протирати вологою ганчіркою електророзетки, вимикачі, інші електричні прилади, що знаходяться під напругою.
3.4. Не збирати сміття незахищеними руками, використовувати для цієї мети промаркірований совок і щітку (віник).
3.5. Взуття прибиральниці повинне бути без каблука, із закритою п'ятою і на нековзною по підлозі підошві.
3.6. При протиранні стін, стель, вікон використовувати перевірену, справну і стійку драбину; працювати тільки вдвох при страховці другою людиною.
3.7. Не вмикати побутові електроприлади (пилосос) мокрими руками; при виключенні забороняється тягнути за шнур, а акуратно вийняти вилку з розетки.
3.8. Забороняється використовувати прибиральний інвентар (швабра, віник, ганчірка, рукавички) для санвузлів при вбиранні інших приміщень.
3.9. При відкриванні вікон для провітрювання приміщення необхідно бути обережним і фіксувати відкривання.
3.10. При приготуванні миючих і дезінфікуючих розчинів:
4.1. Вимити і прибрати інвентар для прибирання в спеціально відведене місце (інвентар, який використовується для прибирання туалетів, зберігається окремо).
4.2. Зняти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту.
4.3. Ретельно вимити руки з милом, при необхідності змастити кремом.
4.4. Вимкнути освітлення. Закрити приміщення на ключ.
5.1. При попаданні в око миючих або дезінфікуючих засобів рясно промити очі водою і звернутися до шкільної медичної сестри.
5.2. При подразненні шкіри рук ретельно вимити їх з милом і змастити кремом.
5.3. При отриманні травми негайно надати першу допомогу потерпілому, звернутися в медичний кабінет, повідомити про те, що трапилося директору школи або заступнику директора з адміністративно-господарської роботи, при необхідності викликати швидку допомогу і відправити потерпілого до лікувального закладу.
5.4. При виникненні загоряння повідомити про пожежу директору і в найближчу пожежну частину по телефону 101, негайно почати евакуацію учнів, згідно з планом евакуації.
5.5. Не приступати до роботи при поганому самопочутті або раптовій хворобі, повідомити про погане самопочуття заступнику директора з АГЧ.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)