Інструкція з охорони праці для комірника

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці № _______для комірника

1. Загальні вимоги охорони праці

1.1. Працювати самостійно комірником дозволяється особам старше 18 років, які пройшли медогляд, вивчили цю інструкцію з охорони праці для комірника, пройшли інструктаж з охорони праці та не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.2. Комірнику дитячого садка необхідно дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, встановлених режимів праці та відпочинку.
1.3. Під час виконання посадових обов'язків на комірника ДНЗ можуть впливати такі небезпечні та шкідливі виробничі фактори:

  • отримання травм падаючим вантажем у випадку неакуратного складування;
  • отримання травм рук, переносячи вантажі без тари і рукавиць, а також розкриваючи тари;
  • перенесення вантажу понад максимально допустимої норми;
  • ураження електричним струмом при включенні або виключенні освітлення в приміщенні, використання пошкоджених електричних приладів;
  • виникнення пожежі при застосуванні відкритого вогню.

1.4. Під час роботи комірником необхідно користуватися спецодягом: халат з бавовняної тканини, косинка або берет, рукавиці.
1.5. Приміщення складу повинно бути обладнане світильниками з герметичними плафонами, які повинні включатися поза приміщенням.
1.6. Комірник повинен суворо дотримуватися справжньої інструкції, протипожежного режиму, правил пожежної безпеки, знати, де знаходяться первинні засоби пожежогасіння, шляхи евакуації у разі пожежі. У складському приміщенні дитячого садка повинен знаходитися вогнегасник.
1.7. У складському приміщенні дошкільного навчального закладу повинна знаходитися медична аптечка з необхідним комплектом медикаментів і перев'язувальних матеріалів для надання першої медичної допомоги у разі травм.
1.8. При нещасному випадку потерпілий або очевидець події повинен повідомити про це завідувача дитячим садом або його заступника (завгоспа).
1.9. Під час роботи комірник ДНЗ зобов'язаний дотримуватися правил носіння спецодягу, дотримуватися вимог особистої гігієни, підтримувати чистоту на робочому місці.
1.10. Особа, яка допустила невиконання або порушення інструкції з охорони праці для комірника, притягується до дисциплінарної відповідальності згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку і, в разі необхідності, проходить позачергову перевірку знань норм і правил охорони праці.

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи

2.1. Надіти спецодяг і застебнути його на всі ґудзики, взутися у зручне взуття на неслизькій підошві без підборів із задником. Волосся сховати під косинку. Одяг та взуття повинні бути зручними для роботи. Забороняється використання в одязі шпильок і брошок.
2.2. Уважно оглянути місце роботи, переконатися в справності освітлення, обладнання складу (комори), наявності та справності захисного заземлення корпусів холодильних камер, огородження їх електричних двигунів.
2.3. Перевірити, чи є вогнегасник та медична аптечка.

3. Вимоги охорони праці під час роботи

3.1. Стелажі повинні бути міцними, виключати падіння вантажу, мати бортики. Відстань між стелажами повинна бути не менше 70 см.
3.2. Переносити вантажі в тарі та порожню тару виключно в рукавицях.
3.3. Переносити вантажі вагою не більше 10 кг для жінок та 15 кг - для чоловіків, а вдвох не більше 20 кг і 30 кг відповідно. Для переміщення вантажів, які перевищують зазначену вагу, користуватися візками.
3.4. Складати вантажі акуратно, надійно, щоб не допустити їх падіння. Більш важкі вантажі розміщувати на нижніх полицях стелажів.
3.5. Не складувати тару, товари та інші предмети в проходах.
3.6. Не розкидати поблизу складу (комори) пошкоджену тару, посуд з гострими краями, биту склотару.
3.7. Не зберігати на складі (в коморі) битий посуд.
3.8. Приміщення складу (комори) утримувати в чистоті, поглиблення в підлозі та щілини вчасно закладати.
3.9. Не залишати в порожній тарі гострих предметів, цвяхів і відходів.
3.10. Перед тим, як розкрити дерев'яну тару, необхідно оглянути її та видалити цвяхи, що стирчать, підходящим інструментом.
3.11. Банки розкривати виключно консервним ножем.
3.12. Щоб уникнути пожежі, не слід застосовувати відкритий вогонь, а також не розміщувати тару на відстані ближче 50 см. від світильників.
3.13. У роботі дотримуватися всіх правил і вимог даної інструкції.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Навести порядок на робочому місці комірника дошкільного навчального закладу.
4.2. Зняти спецодяг і добре вимити руки з милом.
4.3. Оглянути на справність обладнання складу (комори), впевнитися у протипожежній безпеці приміщення.
4.4. Вимкнути освітлення і закрити склад (комору) на замок.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У разі виникнення пожежі, доповісти про те, що трапилося завідувачу дитячим садком і до найближчої частини пожежної охорони за номером 101. Евакуювавши вихованців ДНЗ, необхідно приступити до ліквідації осередку пожежі за допомогою первинних засобів гасіння пожежі.
5.2. У разі отримання травм, негайно надати першу долікарську допомогу потерпілому, повідомити про це завідувача дитячим садом, якщо буде потрібно - направити потерпілого до найближого медичного закладу.
5.3. При виникненні аварійної обстановки, оповістити про небезпеку оточуючих. Доповісти безпосередньому керівникові дошкільного навчального закладу про це і діяти відповідно до плану ліквідації аварії.
5.4. Якщо в процесі роботи відбулося забруднення робочого місця жирами або сипучими речовинами, роботу зупинити до видалення забруднюючих речовин.
5.5. Вилитий на підлогу жир видалити за допомогою дрантя, вимити місце теплою водою з мильно-содовим розчином і витерти насухо.
5.6. Для видалення розсипаних сипучих речовин необхідно використовувати вологу ганчірку або щітку-кмітливість.
5.7. У разі, якщо розбився посуд або склотара, не прибирати осколки голими руками, а використовувати для цього щітку або совок.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: