Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1.Інструкція з охорони праці при вантажно-розвантажувальних роботах розроблена відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 1 вересня 2017 року.
1.2. Дана інструкція з охорони праці розроблена з метою запобігання фактів травмування та забезпечення безпечної роботи працівників харчоблоку при вантаженні-розвантаженні продуктів.
1.3. До самостійної роботи з навантаження-розвантаження продуктів допускаються особи, які вивчили цю інструкцію з охорони праці, пройшли відповідну підготовку, вступний і первинний інструктажі з охорони праці на робочому місці, стажування, пройшли обов'язковий медичний огляд, при відсутності будь-яких протипоказань за станом здоров'я.
1.4. Працівник зобов'язаний мати особисту медичну книжку, в яку вносяться результати медичних обстежень, відомості про перенесені інфекційні захворювання, про здачу санітарного мінімуму.
1.5. На працівника, який виконує вантажно-розвантажувальну роботу, можуть впливати такі небезпечні і шкідливі виробничі фактори:
1.6. В процесі навантаження-розвантаження продуктів, тари повинен використовуватись спецодяг, зручне неслизьке взуття, рукавиці.
1.7. Приміщення харчоблоку має бути обладнане ефективною припливно-витяжною вентиляцією.
1.8. У приміщенні повинна бути медична аптечка з набором необхідних медикаментів і перев'язувальних матеріалів, призначена для термінового надання першої допомоги потерпілим при травмах.
1.9. Працюючі на навантаженні-розвантаженні продуктів повинні дотримуватися правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння.
1.10. Працівник повинен бути навчений і мати навички надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках, знати місце розташування аптечки.
1.11. Працівник, який допустив невиконання або порушення даної інструкції з охорони праці при вантажно-розвантажувальних роботах, притягується до дисциплінарної відповідальності у відповідності з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, трудовим договором і, при необхідності, підлягає позачерговій перевірці знань, норм і правил охорони праці.
2.1. Надіти спецодяг, застебнувши його на всі гудзики, не допускаючи звисаючих кінців одягу, прибрати волосся під головний убір. Перевірити відсутність в одязі гострих, колючих і ріжучих предметів. Надіти спеціальне взуття.
2.2. Співробітник, зайнятий у проведенні вантажно-розвантажувальних робіт зобов'язаний:
2.3. Працівник не повинен приступати до виконання робіт при наступних порушеннях вимог охорони праці:
2.4. Для своєчасного проведення вантажно-розвантажувальних робіт з місць складування і зберігання необхідно підготувати майданчики, засоби розвантаження, у зимовий час необхідно перевірити робочі місця на відсутність криги, снігу. При необхідності засипати кригу піском, забезпечити очищення майданчика від сміття і снігу.
2.5. Про всі виявлені недоліки в роботі працівник, виконуючий вантажно-розвантажувальні роботи, зобов'язаний повідомити безпосередньо керівнику і приступити до роботи тільки після їх усунення.
3.1. У процесі роботи з навантаження-розвантаження продуктів працівник повинен керуватися правилами експлуатації обладнання, що використовується на даному виді робіт, застосовувати безпечні способи і прийоми виконання робіт, виконувати тільки ту роботу, по якій пройшов навчання, інструктаж з охорони праці і до якої допущений.
3.2. Не доручати свою роботу ненавченим і стороннім особам.
3.3. Всі вантажно-розвантажувальні роботи необхідно проводити в рукавицях, спецодязі і взутті, в світлий час доби.
3.4. При виконанні вантажно-розвантажувальних робіт працівникам забороняється перебувати в зоні можливого зміщення, падіння або перекидання вантажу.
3.5. При перенесенні вантажів працівник повинен вибирати вільний, рівний і найбільш короткий шлях.
3.6. Щоб уникнути нещасного випадку (притискання ноги або руки до підлоги) важкі предмети слід встановлювати на спеціальні підкладки.
3.7. У разі виникнення екстрених ситуацій або неможливості виконання роботи з яких-небудь причин, повідомити про них свого безпосереднього керівника.
3.8. Гранична норма перенесення важких предметів по рівній і горизонтальній поверхні на одну людину не повинна перевищувати:
3.9. При одночасному перенесенні вантажів відстань між працівниками, які несуть одиницю вантажу (ящик, мішок і т. п.), має бути не менше 2 м.
3.10. При перекочуванні бочок і т. п. працівник повинен слідувати за вантажем і контролювати швидкість його переміщення.
4.1. Навести порядок на місці проведення робіт.
4.2. Зібрати всі інструменти і пристосування і прибрати їх у відведене для цього місце.
4.3. Зняти з себе спецодяг і помістити його в гардеробну шафу, вимити руки і обличчя з милом, прийняти душ.
4.4. При наявності зауважень в роботі повідомити керівника.
5.1. При виникненні будь-яких причин, що роблять виконання вантажно-розвантажувальних робіт небезпечним для здоров'я, слід негайно припинити роботу і повідомити про подію безпосереднього керівника. Роботу дозволяється відновити тільки після усунення всіх аварійних факторів.
5.2. При загорянні в приміщенні негайно евакуювати людей і приступити до ліквідації осередка загоряння за допомогою вогнегасника. При подальшому поширенні вогню викликати пожежну службу за телефоном 101 і повідомити про подію керівнику.
5.3. При отриманні травми необхідно негайно надати першу допомогу потерпілому, при необхідності, викликати швидку медичну допомогу або транспортувати постраждалого в найближчий лікувальний заклад. Проінформувати про те, що трапилося безпосереднього керівника.
5.4. При отриманні травми необхідно покликати на допомогу, скористатися аптечкою першої допомоги та довести інформацію до відома свого керівника.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)