Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Дія інструкції з охорони праці при проведенні масових заходів поширюються на всіх працівників дошкільного навчального закладу, які здійснюють заходи у приміщеннях з масовим перебуванням людей (дітей, батьків).
1.2. До проведення масових заходів допускаються особи, які:
1.3. Працівник ДНЗ зобов'язаний неухильно дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму діяльності дитячого садка, вимог інструкції з охорони праці при проведенні масових заходів. Час і місце проведення масових заходів має визначатися наказом по ДНЗ.
1.4. Факторами, які можуть нести небезпеку при проведенні масових заходів, виступають наступні:
1.5. Про всі несправності електропроводки, обладнання та інвентарю, сантехнічного обладнання, меблів, вікон, вентиляційної системи співробітник дитячого садка зобов'язаний негайно донести інформацію до чергового адміністратора, а в разі його відсутності - завідувачу дитячого садка або завгоспу, крім того, слід занести запис у журнал заявок.
1.6. Приміщення, які використовуються для проведення масових заходів, повинні мати не менше двох евакуаційних виходів, рух до яких позначається світловими покажчиком з написом «Вихід», забезпечені первинними засобами для гасіння пожеж (не менше двох вогнегасників), обладнані автоматичною системою пожежної сигналізації та припливно-витяжною вентиляцією.
1.7. Килими, килимові доріжки та інші покриття для підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей необхідно надійно кріпити до підлоги.
1.8. Заборонено зменшення ширини проходів між рядами стільців і розміщення в проходах додаткових крісел, стільців та інших предметів.
1.9. Заборонено заповнення приміщень людьми понад встановлених норм.
1.10. Усі віконні отвори приміщень, в яких проводяться масові заходи або не повинні бути заґратовані, або повинні мати розсувні решітки, які під час проведення заходу не можна закривати на ключ.
1.11. У приміщенні, в якому проходять масові заходи, крім організаторів, повинні постійно бути присутні як мінімум два чергових співробітника дитячого садка.
1.12. Працівник ДНЗ зобов'язаний знати місця розташуванн первинних засобів пожежогасіння, а також правила користування ними; знати місце знаходження аптечки.
1.13. Процедура проведення інструктажу дітей з техніки безпеки відбувається на підставі наказу по дошкільному навчальному закладу про проведення конкретного заходу.
1.14. Про виникнення нещасного випадку з учасниками масового заходу, організатори заходу зобов'язані негайно поінформувати керівника, чергового адміністратора та медичну сестру дитячого садка. За необхідності, самостійно надати долікарську допомогу.
1.15. За навмисне порушення цієї інструкції з охорони праці при проведенні масових заходів, працівник ДНЗ буде нести персональну відповідальність згідно з чинним законодавством.
2.1. Перевірити (візуально) справність електричної проводки, обладнання та інвентарю, сантехнічного обладнання, вентиляційної системи, меблів; цілісність скла на вікнах.
2.1. Перевірити правильність установки обладнання та справність інвентарю, здійснити необхідні зміни з метою виключення можливості отримання травм.
2.3. Провести інструктаж вихованців дитячого садка з техніки безпеки.
2.4. Здійснити ретельну перевірку приміщення, евакуаційні шляхи і виходи на відповідність їх вимогам пожежної безпеки, а також переконатися у наявності і правильному функціонуванні первинних засобів пожежогасіння, телефонного зв'язку і пожежної автоматики.
2.5. Забезпечити контроль проведення провітрювання приміщення та вологого прибирання.
2.6. У разі виявлення несправності обладнання та інвентарю, співробітник зобов'язаний негайно сповістити завгоспа, а за його відсутності – чергового адміністратора, а також внести відповідний запис у зошит заявок.
2.7. Заборонити дітям вхід до приміщення, якщо виявлені невідповідності приміщення, обладнання і використовуваного інвентарю встановленим у цьому розділі вимогам, а також при неможливості виконання зазначених у розділі підготовчих дій для роботи.
3.1. В ході проведення масового заходу необхідно забезпечити дотримання цієї інструкції з охорони праці при проведенні масових заходів у ДНЗ, правил експлуатації устаткування та інвентарю, електроосвітлення.
3.2. Працівник зобов'язаний:
3.3. Під час проведення заходу суворо заборонено:
3.4. При відкриванні вікон необхідно стежити за відсутністю протягів, які можуть спричинити розбиття скла.
4.1. Після закінчення масового заходу в обов'язки працівника входить:
4.2. У разі виявлення несправності меблів, обладнання, вентиляційної системи, порушення цілісності вікон, інформувати про це завгоспа, а за його відсутності – завідувача ДНЗ, внести запис до журналу заявок.
5.1. При виникненні аварійних ситуацій (замикання електропроводки, прорив водопровідних труб, задимлення, поява сторонніх запахів та ін.), які можуть призвести до отримання травм і (або) отруєння дітей, працівник зобов'язаний негайно, не допускаючи паніки, вивести з приміщення вихованців ДНЗ, керуючись при цьому схемою евакуації і дотримуючись поряду; інформувати про інцидент, що стався, завгоспа, а в разі його відсутності – чергового адміністратора ДНЗ.
5.2. У разі появи постраждалих серед дітей, потрібно звернутися до медичної сестри, а при екстреній необхідності, самостійно надати долікарську допомогу.
5.3. Якщо станеться спалах, співробітник повинен відключити живлення, без паніки евакуювати дітей у відповідності з наявною схемою, повідомити про подію до пожежної охорони та безпосередньому керівникові, після чого оперативно приступити до гасіння пожежі наявними засобами.
6.1. Перевірка та перегляд інструкції з охорони праці при проведенні масових заходів у дошкільному навчальному закладі здійснюється з періодичністю один раз на 5 років.
6.2. Інструкцію з охорони праці при проведенні масових заходів необхідно достроково переглянути в наступних випадках:
6.3. Якщо по закінченні п'яти років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції умови праці не піддавалися змінам, то її дія може бути продовжена на наступні 5 років.
6.4. Відповідальність за своєчасні зміни і доповнення, а також перегляд цієї інструкції покладено на відповідального з охорони праці в ДНЗ.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)