Інструкція з охорони праці зі спиртами в кабінеті хімії

УЗГОДЖЕНО
Голова профкому
_________ /________________/
протокол № ____ від «__»___ 2020р.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор
Найменування закладу
__________ /_______________/
Наказ №__ від "_"._.2020р.

Інструкція
з охорони праці при роботі зі спиртами в кабінеті хімії

1. Розроблена інструкція з охорони праці при роботі зі спиртами в кабінеті хімії представляє вимоги безпеки при роботі зі спиртами і необхідна для використання за призначенням учителем і лаборантом кабінету хімії.

2. Спирти чинять негативний вплив на організм. Особливо отруйний метиловий спирт. Саме незначна кількість його при попаданні всередину руйнує зоровий нерв і викликає необоротну сліпоту. 5-10 мл спирту призводить до сильного отруєння організму, а при 30 мл можливий смертельний результат.
Метанол в школі застосовуватися не повинен!

3. Етиловий спирт - наркотик. При попаданні всередину він внаслідок високої розчинності швидко всмоктується в кров і сильно діє на організм. Препарат викликає важкі захворювання нервової системи, органів травлення, серця, кровоносних судин, важкі психічні розлади. Для проведення дослідів учням видається в невеликих кількостях.
Група зберігання № 4.

4. Спирти бутилові у вигляді пари діють головним чином на рогівку очей, також дратують верхні дихальні шляхи. Працювати з ними слід під тягою, в захисних окулярах, гранично-допустима концентрація цих спиртів становить 200 мг/м3.
Група зберігання № 4.

5. Спирти амілові володіють сильнішою наркотичною і загально отруйною дією, ніж бутилові; сильно подразнюють шкіру. Працювати з ними необхідно під тягою, застосовуючи засоби індивідуального захисту.
Досліди з бутиловими і аміловими спиртами проводить тільки вчитель!

6. При попаданні препарату в очі необхідно промити їх 3% розчином борної кислоти, при подразненні верхніх дихальних шляхів слід пити гаряче молоко.
Група зберігання № 7.

7. Етиленгліколь слабо діє у вигляді пари, викликаючи лише хронічні отруєння, практично не подразнює шкіру, проте дуже небезпечний при попаданні всередину: 15-20 мл можуть викликати отруєння зі смертельним результатом.

Працювати з етиленгліколем учні можуть тільки при постійному контролі з боку вчителя або лаборанта.
Перша допомога - очищення, а потім промивання шлунка насиченим розчином соди.
Група зберігання № 4.

8. Гліцерин нетоксичний.
Група зберігання № 8.

Інструкцію з охорони праці розробив: _____________ /______________________/

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»_______20___р. _____________ /______________________/