Інструкція з охорони праці при косінні трави

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці № _______
При косінні трави

1. Загальні вимоги охорони праці при косінні трави

1.1. До роботи з косіння трави допускаються особи, які досягли віку 18 років, ознайомилися з інструкцією з охорони праці при косінні трави, пройшли відповідний інструктаж з охорони праці та техніки безпеки, пройшли обов'язковий медичний огляд, та не мають протипоказань за станом здоров'я,
1.2. Особи, допущені до косіння трави, зобов'язані суворо дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку закладу, встановлених режимів праці та відпочинку.
1.3. Під час косіння трави працівник зобов'язаний дотримуватися правил використання засобів індивідуального захисту, правил особистої гігієни, тримати в чистоті робочий інструмент.
1.4. Працівники, які допустили невиконання або порушення даної інструкції з охорони праці при косінні трави, притягуються до дисциплінарної відповідальності відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку дошкільного навчального закладу і, за необхідності, підлягають позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці.
1.5. Косіння трави проводиться при досягненні висоти трави 10-15 см. до рівня 3-5 см.

2. Вимоги охорони праці перед початком косіння трави

2.1. Перед початком виконання робіт з косіння трави на території закладу, необхідно ознайомитися з інструкцією з експлуатації коси або електрокосарки.
2.2. Слід перевірити відсутність зовнішніх пошкоджень у інструментів, які призначені для косіння трави.
2.3. У разі використання для косіння трави електрокосарки, необхідно переконатися в цілісності кришок електричних розеток та вимикачів, електричної вилки, кабелю подовжувача, а також слід переконатися в наявності та цілісності заземлення.
2.4. Необхідно перевірити наявність та справність засобів індивідуального захисту (рукавиці, захисні окуляри, гумові чоботи), переконатися у відсутності в них зовнішніх пошкоджень.
2.5. Перед початком роботи необхідно оглянути робочу зону, призначену для косіння, та видалити з неї всі сторонні предмети, які можуть пошкодити інструмент та нанести травму виконавцю робіт.

3. Вимоги охорони праці під час косіння трави

3.1. Під час косіння трави необхідно суворо дотримуватися безпечної відстані між працюючими робітниками – не менше 15 м. Ближче, ніж на цій відстані, не повинні знаходитися інші люди або тварини, бо разом зі скошеною травою можуть відлітати камені та інші сторонні предмети.
3.2. Під час косіння трави необхідно суворо дотримуватися правил цієї інструкції.
3.3. Необхідно уважно спостерігати за процесом косіння, для цього слід постійно тримати ріжучий інструмент у полі зору.
3.4. Руки та ноги слід тримати якомога далі від обертових частин електрокосарки, особливо при включеному двигуні.
3.5. Суворо заборонено під час виконання роботи знімати засоби індивідуального захисту.
3.6. Суворо заборонено залишати електрокосарку або косу на місці виконання роботи без нагляду.
3.7. Під час перерв у роботі та при переході на інше місце, слід відключати електрокосарку від електричної мережі.
3.8. Якщо під час виконання роботи були виявлені сторонні предмети, їх необхідно видалити, попередньо відключивши електрокосарку від електричної мережі.
3.9. Необхідно постійно тримати рівновагу, бути уважним під час руху назад.
3.10. Суворо заборонено використовувати електрокосарку під час дощу або в умовах підвищеної вологості. Слід оберігати її від попадання вологи та води.
3.11. Перед включенням електрокосарки необхідно переконатися, що ріжуча частина (волосіння або ніж) не стикається з каменями або іншими сторонніми предметами.
3.12. Необхідно стежити за тим, щоб електрокосарка завжди перебувала на безпечній відстані від робітника. Не допускається включати електрокосарку, якщо вона знаходиться в перевернутому або неробочому стані. Електрокосарку слід тримати так, щоб головка з волосінням (диск) була паралельна землі.
3.13. Необхідно завжди використовувати захисний кожух.
3.14. Категорично заборонено зупиняти волосіння або фрезу руками, слід зачекати, поки мотор повністю зупиниться.
3.15. Слід використовувати тільки оригінальне волосіння. Не допускається використання замість волосіння металевого дроту, струни тощо.
3.16. Не дозволяється косити траву, яка росте на стінах, каменях та інших твердих предметах.
3.17. В якості подовжувачів слід використовувати тільки спеціальні ізольовані вологозахищені гнучкі кабелі.
3.18. У разі поломки електрокосарки, відповідно до цієї інструкції з охорони праці при косінні трави, слід негайно зупинити роботу. Ремонт необхідно проводити тільки в авторизованих сервісних центрах.

4. Вимоги охорони праці після завершення косіння трави

4.1. Після завершення роботи слід відключити устаткування від електроживлення та відразу очистити електрокосарку від залишків скошеної трави та бруду. Не дозволяється використовувати сильнодіючі миючі засоби для очищення пластикових деталей інструменту.
4.2. Необхідно видалити всю вологу з поверхні виключеного двигуна за допомогою м'якої тканини або дрантя.
4.3. Зберігати електрокосарку та косу слід в добре провітрюваному приміщенні, недоступному для дітей.
4.4. Необхідно зняти з себе спецодяг і ретельно вимити руки водою з милом.

5. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях

5.1. У разі виникнення несправностей у роботі електрокосарки: іскріння, порушення ізоляції електропроводів або обриву заземлення, слід негайно припинити роботу і доповісти про це заступникові завідувача з адміністративно-господарської роботи в ДНЗ (за відсутності – іншій посадовій особі). Згідно з інструкцією з охорони праці при косінні трави продовжувати роботу дозволяється тільки після усунення всіх несправностей.
5.2. У разі отримання травми, слід негайно надати першу невідкладну медичну допомогу потерпілому, за необхідності, організувати його транспортування до найближчого медичного закладу та доповісти про подію адміністрації закладу.
5.3. При ураженні електричним струмом слід негайно вимкнути електроживлення. При відсутності дихання та пульсу у потерпілого, необхідно зробити йому штучне дихання і/або провести непрямий (закритий) масаж серця, ці заходи слід виконувати до повного відновлення дихання і пульсу або до приїзду бригади швидкої допомоги. За необхідності, слід організувати транспортування потерпілого до найближчого медичного закладу. Необхідно своєчасно поінформувати про те, що трапилося, адміністрацію.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: