Правила безпечної поведінки на об'єктах залізничного транспорту

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
«Правила безпечної поведінки на об'єктах залізничного транспорту»


Щоб зменшити ризик стати жертвою залізничного транспорту, необхідно дотримуватися наступных правил:

1. При русі вздовж залізничної колії не підходьте ближче 5м до рейки.

2. На електрифікованих ділянках не піднімайтеся на опори, а також не торкайтеся до спусків, які йдуть від опори до рейок, і лежачих на землі електродротів.

3. Переходьте залізничні колії тільки у встановлених місцях, користуйтеся при цьому пішохідними мостами, тунелями, переходами, а там, де їх немає – по настилах і в місцях, де встановлені покажчики «перехід через колії».

4. Перед переходом колії по пішохідному настилу необхідно переконатися у відсутності рухомого складу. При наближенні поїзда, локомотива або вагонів зупиніться, пропустіть їх і, впевнившись у відсутності рухомого складу по сусідніх коліях, продовжуйте перехід.

5. При переході через колії не підлазити під вагони і не перелазити через автозчіпки.

6. Підходячи до залізничного переїзду, уважно стежте за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаума. Переходьте через шляхи при відкритому шлагбаумі, а при його відсутності, коли немає близько рухомого складу.

7. При очікуванні поїзда не влаштовуйте на платформі рухливі ігри. Не біжіть по платформі поруч з вагоном поїзда, який перебуває на зупинці або рухається, і не стійте ближче двох метрів від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки.

8. Підходьте безпосередньо до вагону після повної зупинки поїзда. Посадку в вагон і вихід з нього робіть тільки з боку перону або посадкової платформи, будьте уважні – не оступіться і не потрапте в зазор між посадковим майданчиком вагона і платформою.

9. На ходу потяга не відкривайте зовнішні двері тамбурів, не стійте на підніжках, перехідних площадках, а також не висовуйтеся з вікон вагонів. При зупинці поїзда на перегоні не виходьте з вагона.

10. У разі екстреної евакуації з вагона намагайтеся зберігати спокій, беріть з собою тільки найнеобхідніше. При виході через бічні двері і аварійні виходи будьте уважні, щоб не потрапити під зустрічний поїзд.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: