Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Інструкція з охорони праці при виконанні суспільно-корисних робіт розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці" (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 30 березня 2017 року, з урахуванням Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 в редакції від 30 січня 2017 року № 140.
1.2. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учнів 1-11 класів та вчителів під час суспільно-корисних робіт.
1.3. До суспільно-корисних робіт або суспільно-корисної праці можуть залучатися особи будь-якого віку, які не мають фізичних і медичних протипоказань для трудової діяльності (педагогічний і технічний персонал школи, учні).
1.4. Дана інструкція з охорони праці при виконанні суспільно-корисних робіт розроблена для учнів і вчителів, які беруть участь у виконанні суспільно-корисних робіт при проведенні суботників, недільників, під час прибирання території, холів та кабінетів школи.
1.5. Учні можуть займатися суспільно-корисною працею тільки під керівництвом вчителя, вихователя, ознайомившись при цьому з даною інструкцією з охорони праці.
1.6. Викладач несе повну відповідальність за збереження життя і здоров'я школярів під час суспільно-корисних робіт.
1.7. З учнями, які беруть участь в суспільно-корисній праці, учителем повинен бути проведений інструктаж з охорони праці. Особливу увагу при інструктуванні викладач повинен звернути на застосування безпечних прийомів і способів виконання роботи, використання інструментів і пристосувань тільки за призначенням, заборонено самовільно залишати місце виконання робіт, дотримання вимог безпечної організації діяльності. Також викладач повинен ознайомити працюючих з переліком всіх потенційно небезпечних і шкідливих факторів, які можуть мати місце в конкретному місці.
1.8. Характерні небезпечні і шкідливі фактори при виконанні суспільно-корисних робіт:
1.9. Під час суспільно-корисної праці учням повинні бути видані в установленому порядку засоби індивідуального захисту (халат, рукавиці).
1.10. На час роботи вчителю (вихователю) повинна бути виділена медична аптечка з набором необхідних засобів для надання першої долікарської допомоги потерпілому при нещасному випадку.
1.11. Час зайнятості суспільно-корисною працею не повинен перевищувати встановленої кількості годин на день:
1.12. Знання та дотримання вимог цієї інструкції при виконанні суспільно-корисних робіт є обов'язковими для вчителя та учнів, зайнятих в суспільно-корисній праці. До осіб, що допустили їх порушення, в залежності від тяжкості та наслідків, повинні бути застосовані види відповідальності, встановлені законодавством України.
2.1. Перед початком суспільно-корисної роботи вчителю необхідно:
2.2. Перед початком виконання суспільно-корисної роботи учням необхідно:
2.3. Забороняється приступати до роботи, якщо на ділянці має місце порушення правил охорони праці.
3.1. Викладач, який відповідає за організацію та виконання суспільно-корисної роботи, повинен контролювати:
Для учнів початкових класів – не більш 3 кг.
|
||
дівчини | хлопці | |
До 15 років | 5,0 кг. | 8,2 кг. |
До 16 років | 8,0 кг. | 12,0 кг. |
До 17 років | 9,0 кг. | 16,4 кг. |
До 18 років | 10,2 кг. | 16,4 кг. |
3.2. Для попередження травм і захворювань під час прибирання приміщень необхідно:
3.3. Забороняється при прибиранні приміщень:
3.4. Під час прибирання території школи необхідно:
3.5. При прибиранні території школи:
3.6. При різних видах суспільно-корисної праці повинні дотримуватися:
3.7. При погіршенні стану здоров'я учнів необхідно довести до відома викладача, який зобов'язаний вжити відповідних заходів.
3.8. У разі порушення правил поведінки та вимог безпеки вчитель може накласти на учня дисциплінарне стягнення. При виконанні робіт поза територією школи не допускається відправляти порушника до навчального закладу без супроводу дорослої особи, призначеної викладачем.
4.1. При будь-яких помічених недоліках, порушеннях, явищах, які можуть привести до аварійної ситуації, кожен зайнятий суспільно-корисною працею зобов'язаний:
4.2. При нещасних випадках з учнями викладач повинен невідкладно надати першу долікарську допомогу потерпілому, а в разі необхідності забезпечити доставку до лікувальної установи.
4.3. При виникненні загоряння терміново покинути місце загоряння і задимлення, терміново повідомити по телефону 101 і при можливості вжити заходів по ліквідації вогнища загоряння первинними засобами пожежогасіння.
4.4. Викладач повинен в обов'язковому порядку довести до відома директора навчального закладу про нещасні випадки під час роботи, якщо такі мали місце.
5.1. Учні, зайняті суспільно-корисною працею, повинні довести до відома закріпленого за ними вчителя про виконання дорученого завдання. Самовільно йти з ділянки роботи забороняється.
5.2. Школярі після закінчення роботи повинні очистити і здати в комору установи інструмент, пристосування.
5.3. Зняти спецодяг і ретельно вимити обличчя і руки з застосуванням нейтральних миючих засобів, що не дратують шкіру.
5.4. Якщо суспільно-корисна робота виконувалася поза територією навчального закладу, перехід до школи повинен бути здійснений організовано з дотриманням вимог безпеки.
5.5. Викладач повинен володіти інформацією про закінчення роботи кожним учнем відповідно до наявного списку.
5.6. Учитель (вихователь) зобов'язаний проінформувати заступника директора з адміністративно-господарської частини школи про хід і завершення суспільно-корисної роботи.
6.1. Перевірка і перегляд інструкції з охорони праці при виконанні суспільно-корисних робіт повинна здійснюватися не рідше одного разу на 5 років.
6.2. Дана інструкція повинна бути достроково переглянута в наступних випадках:
6.3. Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції з техніки безпеки при виконанні суспільно-корисних робіт умови праці не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.
6.4. Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд даної інструкції покладається на відповідального за охорону праці співробітника загальноосвітнього навчального закладу.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)