Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Інструкція з правил поведінки учнів на канікулах розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці" (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 30 березня 2017 року, з урахуванням Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 26 грудня 2017 року N 1669 та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху» (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 553 від 11.07.2018).
1.2. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учнів 1-11 класів під час осінніх, зимових, весняних та літніх канікул.
1.3. Даний інструктаж з правил безпеки під час канікул проводять класні керівники з учнями свого класу чотири рази на рік (перед кожними канікулами).
1.4. У спеціальному журналі робиться відмітка про проведення інструктажу і ставляться підписи вчителя і учнів.
2.1. Під час канікул, перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, необхідно суворо виконувати правила дорожнього руху:
2.2. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:
2.3. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо, учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо:
2.4. Під час канікул учні повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, на вулиці, у громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутому просторі приміщень із чужими людьми, правила попередження правопорушень та насильства над дітьми:
2.5. Під час канікул учні повинні виконувати правила щодо запобігання захворювань на грип, інфекційні, кишкові захворювання, педикульоз тощо:
2.6. У громадських місцях бути ввічливим і уважним до дітей і дорослих, дотримуватися норм моралі та етики.
2.7. Бути уважним і обережним на проїжджій частині дороги, дотримуватися правил дорожнього руху.
2.8. У громадському транспорті бути уважним і обережним при посадці і виході, на зупинках.
2.9. Під час ігор дотримуватися правил гри, бути ввічливим.
2.10. Не розмовляти зі сторонніми (незнайомими) людьми. Не реагувати на знаки уваги і накази незнайомця. Нікуди не ходити зі сторонніми.
2.11. Не гратися в темних місцях, на звалищах, будмайданчиках, пустирях і в покинутих будівлях, поряд із залізницею і автомагістраллю.
2.12. Завжди повідомляти батькам, куди йдеш гуляти.
2.13. Без супроводу дорослих і дозволу батьків не ходити до водойм (річок, озер, водосховищ) і в ліс, не їхати в інший населений пункт.
2.14. Одягатися відповідно до погоди.
2.15. Не дражнити і не гладити безпритульних собак та інших тварин.
2.16. Перебуваючи вдома, бути уважним при поводженні з гострими, ріжучими, колючими предметами і електронагрівальними приладами; не грати з сірниками, запальничками і т.п.
3.1. Дотримуватися правил п. 2 даної інструкції.
3.2. Перебуваючи поблизу водойм, не входити в воду, не ходити по краю обриву.
3.3. При поході в ліс не підпалювати суху траву, не лазити по деревах, уважно дивитися під ноги.
3.4. При використанні скутерів, велосипедів дотримуватися правил дорожнього руху.
3.5. При використанні роликових ковзанів, скейтів та самокатів, пам'ятати, що проїжджа частина не призначена для їх використання, кататися по тротуару.
3.6. Під час походів у ліс обов'язково надіти головний убір і одяг з довгими рукавами, щоб уникнути укусів кліщів та інших комах.
4.1. Дотримуватися правил п. 2 даної інструкції.
4.2. У разі ожеледі не поспішати при ходьбі, не обганяти перехожих. При падінні намагатися впасти на бік, не хапатися за оточуючих.
4.3. Під час катання на гірках і ковзанках, бути дуже уважним, чи не штовхатися, дотримуватися правил техніки безпеки:
4.3.1. Дотримуватися інтервалу при русі на лижах по дистанції 3-4 м при спусках з гори - не менше 30 м; при спуску з гори не виставляти вперед лижні палиці; після спуску з гори не зупинятися біля підніжжя гори, щоб уникнути зіткнень з іншими лижниками; негайно повідомити дорослим (батькам, знайомим) про перших же ознаках обмороження; щоб уникнути потертостей ніг, не ходити на лижах в тісному чи занадто вільному взутті.
4.3.2. Під час катання на ковзанах треба намагатися обходити тих, хто погано катається. При падінні тримати руки ближче до тіла і намагатися якомога швидше піднятися на ноги.
4.4. Перебуваючи біля водоймищ, не ходити по льоду (лід може виявитися тонким).
4.5. Використовувати бенгальські вогні тощо тільки в присутності і з дозволу дорослих в спеціально відведених для цього місцях, дотримуючись правил пожежної безпеки та інструкції із застосування.
4.6. Граючи в сніжки, не мітити їх в обличчя і в голову.
4.7. Не ходити вздовж будинків - можливе падіння снігу та бурульок.
5.1. Дотримуватися правил п. 2 даної інструкції.
5.2. Не ходити вздовж будинків - можливе падіння снігу та бурульок.
5.3. Не підходити до водойм з тонким льодом. Не кататися на крижинах.
5.4. При використанні скутерів, велосипедів дотримуватися правил дорожнього руху.
5.5. При використанні роликових ковзанів, скейтів та самокатів, пам'ятати, що проїжджа частина не призначена для їх використання, кататися по тротуару.
5.6. Під час походів у ліс обов'язково надіти головний убір і одяг з довгими рукавами, щоб уникнути укусів кліщів та інших комах.
5.7. Перебуваючи поблизу водойм, не входити в воду, не ходити по краю обриву.
5.8. При поході в ліс не підпалювати суху траву, не лазити по деревах, уважно дивитися під ноги.
6.1. Дотримуватися правил п. 2 даної інструкції.
6.2. Перебуваючи на вулиці, надіти головний убір, щоб уникнути сонячного удару. При підвищеному температурному режимі намагатися перебувати в приміщенні або в тіні, щоб не отримати тепловий удар.
6.3. При використанні скутерів, велосипедів дотримуйся правил дорожнього руху.
6.4. При використанні роликових ковзанів, скейтів та самокатів, пам'ятай, що проїжджа частина не призначена для їх використання, ти повинен кататися по тротуару.
6.5. Перебуваючи поблизу водойм, дотримуватись правил поведінки на воді:
6.6. Під час походів у ліс обов'язково надіти головний убір і одяг з довгими рукавами, щоб уникнути укусів кліщів та інших комах.
6.7. Під час походу в ліс не підпалювати суху траву, не лазити по деревах, уважно дивитися під ноги.
7.1. Перевірка і перегляд інструкції з охорони праці для учнів на канікулах повинна здійснюватися не рідше одного разу на 5 років.
7.3. Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції з техніки безпеки для учнів на канікулах умови не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.
7.4. Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд даної інструкції покладається на відповідального за охорону праці співробітника загальноосвітнього навчального закладу.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)