Інструкція з охорони праці про об'єкти підвищеної небезпеки у школі

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці № _______
"Об'єкти підвищеної небезпеки"

1. Загальні відомості про школу, об'єкти підвищеної небезпеки

1.1. Інструкція з охорони праці про об'єкти підвищеної небезпеки у школі розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці" (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 30 березня 2017 року, з урахуванням Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 26 грудня 2017 року N 1669 та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху» (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 553 від 11.07.2018).
1.2. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учнів 1-11 класів під час перебування на території об’єктів підвищеної небезпеки у загальноосвітньому навчальному закладі.
1.3. Ця інструкція з охорони праці про об'єкти підвищеної небезпеки у школі безпосередньо визначає об'єкти в школі і на прилеглій її території, на які учням і співробітникам необхідно звернути підвищену увагу і проявити на них обережність з метою застереження травмування.
1.4. Даний інструктаж з охорони праці "Об'єкти підвищеної небезпеки" проводиться з учнями на початку навчального року.
1.5. Загальноосвітня школа № _____ розташована за адресою __________________. При перетині _________________ траси необхідно суворо дотримуватися правил дорожнього руху.
1.6. Об'єктами, які вимагають особливої уваги з питань охорони праці, є кабінети фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, спортивний зал і спортивний майданчик, сходові проходи, балкон спортивного залу, ігрові майданчики.

2. Порядок пересування по школі

2.1. З метою безпеки при пересуванні по школі, необхідно:

 • носити зручне взуття;
 • не поспішати;
 • при ходьбі дивитися під ноги;
 • спускаючись по сходах, триматися за поручні;
 • дотримуватися правостороннього руху.

2.2. Для санітарно-побутового обслуговування учнів, повинні бути обладнані спеціальні приміщення для прийому їжі, відпочинку, умивальні, вбиральні і т.д.
2.3. Для санітарно-побутового обслуговування працівників, повинні бути обладнані спеціальні приміщення для прийому їжі, відпочинку, умивальні, вбиральні і т.д.

3. Профілактика спортивного травматизму в школі

3.1. Фізкультура і спорт поставлені на службу здоров'я в школі. Вони сприяють фізичному розвитку школярів, їх загартовуванню, попередженню різних захворювань. Тому всю роботу з фізичного виховання в школі необхідно організувати так, щоб виключити навіть щонайменші можливості нещасних випадків на уроках фізичної культури і на позакласних заняттях.
3.2. Вчитель завжди повинен пам'ятати, що він несе персональну відповідальність за організацію занять з фізкультури і за всі нещасні випадки, що сталися з його учнями.
3.3. Щоб уникнути травм і домогтися безпеки на уроках фізкультури, на тренуваннях, на змаганнях, необхідно дотримуватися певних заходів профілактики:

 • не можна займатися фізкультурою в повсякденному одязі, потрібен зручний спортивний костюм;
 • не можна виконувати складні вправи, особливо на гімнастичних снарядах, без страховки вчителя або старшого учня;
 • перед кожним уроком ретельно перевірити спортивний інвентар відповідно до змісту занять і вимогам безпеки учнів;
 • правильно методично проводити заняття: індивідуальний підхід до учнів, поступовість наростання навантаження, обов'язкова попередня розминка;
 • не допускати до занять фізкультурою учнів, які не пройшли лікарського огляду, в хворобливому стані або після хвороби, раніше встановлених термінів допуску;
 • не допускати до участі в змаганнях непідготовлених школярів;
 • учням на уроках фізкультури треба суворо дотримуватися дисципліни, не можна приступати до занять на снарядах без вчителя;
 • всі учні перед уроком фізкультури зобов'язані зняти годинник, кільця, сережки, брошки та інші прикраси;
 • необхідно суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил утримання спортивних споруд, снарядів, форми і особистої гігієни школярів.

4. Дорожня безпека

4.1. Єдиним нормативним актом, що встановлює порядок дорожнього руху, є Правила дорожнього руху.
4.2. Учасники дорожнього руху (водії, пішоходи) зобов'язані знати і неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, тому що від цього залежить збереження їхнього особистого життя і життя оточуючих їх людей:

 • учням слід знати і суворо дотримуватися одного з головних правил - забороняється виходити на проїжджу частину дороги, не переконавшись в особистій безпеці, а також в тому, що вони не створять небезпеки для інших учасників дорожнього руху.
 • посадка і висадка пасажирів (учнів) повинна проводитися тільки після повної зупинки транспортного засобу.
 • переходити проїзну частину учням дозволяється тільки по підземних переходах і в місцях, позначених спеціальною дорожньою розміткою або дорожніми знаками «Пішохідний перехід».
 • заборонені ігри дітей на проїжджій частині доріг.
 • організованою колоною дітей дозволяється рухатися тільки по правій стороні проїжджої частини, в напрямку руху транспортних засобів не більше, ніж по 4 людини в ряд за умови, що колона займає не більше половини ширини проїзної частини.

5. Завершальні положення інструкції

5.1. Перевірка і перегляд інструкції з охорони праці про небезпечні об'єкти у школі у школі повинна здійснюватися не рідше одного разу на 5 років.
5.2. Дана інструкція повинна бути достроково переглянута в наступних випадках:

 • при перегляді міжгалузевих і галузевих правил і типових інструкцій з охорони праці та техніки безпеки;
 • при черговому впровадженні нової техніки і (або) нових технологій;
 • за результатами аналізу матеріалів розслідування аварій та нещасних випадків на робочому місці, а також професійних захворювань;
 • на вимогу Державної служби України з питань праці.

5.3. Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції з техніки безпеки біля об'єктів підвищеної небезпеки у школі умови не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.
5.4. Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд даної інструкції покладається на відповідального за охорону праці співробітника загальноосвітнього навчального закладу.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: