Повідомлення про помилку

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated in node_reference_view_formatter_field_formatter_view() (line 82 of /home/nikodo/osvita-docs.com/modules/node_reference_view_formatter/node_reference_view_formatter.module).
  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated in node_reference_view_formatter_field_formatter_view() (line 82 of /home/nikodo/osvita-docs.com/modules/node_reference_view_formatter/node_reference_view_formatter.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/nikodo/osvita-docs.com/includes/menu.inc).

Інструкція з охорони праці для двірника

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці для двірника

1. Загальні вимоги охорони праці

1.1. Дана інструкція розроблена на виконання Закону України № 2695-XII від 14.10.92 «Про охорону праці» в редакції від 12.02.2015р, Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом МОНУ 18.04.2006 № 304 (в редакції від 26.03.2013р, наказ № 378), Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29.01.1998р № 9 (в редакції від 30.03.2017р., наказ № 526).
1.2. До самостійної роботи двірником в дошкільному навчальному закладі допускаються особи, які досягли 18 років, пройшли відповідну підготовку, ознайомилися з інструкцією з охорони праці для двірника, пройшли інструктаж з охорони праці, медогляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.3. Двірник зобов'язаний вивчити справжню інструкцію, правила внутрішнього трудового розпорядку, встановлені режими праці та відпочинку в дитячому садку.
1.4. При виконанні роботи двірником, можливий вплив на нього наступних небезпечних і шкідливих факторів:

  • перенесення ваги більше встановленої норми;
  • наїзд автотранспорту;
  • отримання травми під час падіння на слизьких пішохідних доріжках і обледенілих сходах у зимовий період часу;
  • попадання пилу в очі при прибиранні сміття;
  • порізи рук;
  • травми при виконанні робіт несправним інструментом і пристосуваннями, при необережному поводженні з інструментом.

1.5. Виконуючи роботу, двірник повинен використовувати наступний спецодяг:

  • влітку - костюм бавовняний, фартух з нагрудником, рукавиці, плащ від дощу;
  • взимку - тепла куртка і чоботи (валянки, калоші на валянки), теплі рукавиці;
  • рукавички гумові;
  • бавовняні рукавиці.

1.6. Двірник зобов'язаний дотримуватися цієї інструкції, інших інструкціїй з охорони праці, дотримуватись правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння.
1.7. Двірник повинен знати і дотримуватися вимог щодо особистої гігієни під час виконання роботи (мити руки і обличчя з милом, приймати їжу у встановлених для цього місцях, регулярно переодягатися в чистий одяг).
1.8. Щоб забезпечити пожежну безпеку - не палити і не користуватися відкритим вогнем біля колодязів (каналізаційних, газових та ін), біля приміщень, де знаходяться вогненебезпечні матеріали, біля сміттєвих баків.
1.9. Працівник, який допустив невиконання чи порушення інструкції з охорони праці для двірника, притягується до дисциплінарної відповідальності у відповідності до правил внутрішнього трудового розпорядку і, в разі необхідності, підлягає позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці і техніки безпеки.

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи

2.1. Двірнику необхідно виконувати тільки ту роботу, яка була доручена заступником завідувача з адміністративно-господарської роботи (завгоспом).
2.2. Перед початком роботи слід підготувати необхідні засоби індивідуального захисту, перевірити їх справність. Надіти встановлений нормами спецодяг. Одяг слід застібнути на всі ґудзики і заправити таким чином, щоб не було звисаючих кінців або частин. Не заколювати одяг шпильками, голками, не носити в кишенях гострі предмети.
2.3. Переконатися у справності інструменту та інвентарю (лопати, відра, мітли та ін.). Лопати та мітли повинні бути щільно насаджені на держак і міцно закріплені.
2.4. Оглянути закріплену за собою територію, визначити обсяг і вид робіт, впевнитися в тому, що всі колодязі закриті кришками, ями й траншеї огороджені, а на даній території немає гострих предметів, які стирчать із землі (дроти, арматури, велике бите скло тощо).
2.5. Оглянути територію на відсутність обривів повітряних ліній електропередач.
2.6. Зібрати і піднести інвентар, інструмент, пристосування, необхідні для виконання робіт. Принести необхідні для прибирання матеріали (пісок, поливальні шланги тощо).
2.7. Перевірити справність і комплектність інструменту, пристосувань та інвентарю, перевірити їх на відповідність вимогам безпеки, підготувати їх до початку виконання роботи:

  • ручки ручного інструменту повинні бути виготовлені з деревини твердих порід;
  • поверхня ручок повинна бути рівною і гладкою, без наявності тріщин і сучків;
  • прути мітли для прибирання території повинні бути пов'язані і міцно закріплені на держаку за допомогою в'язального дроту. Держак повиннен мати довжину не більше 1,5 метра.

2.8. У темний час доби включити зовнішнє освітлення.
2.9. Оглянути територію на наявність транспорту.
2.10. При виявленні несправностей або порушень, які двірник не може вирішити сам, потрібно поставити до відома заступника завідувача з адміністративно-господарської роботи (завгоспа). До виконання роботи не можна приступати до повного усунення виявлених несправностей.

3. Вимоги охорони праці під час роботи

3.1. Під час виконання робіт двірникові необхідно бути уважним, не відволікатися сторонніми справами.
3.2. Прибирання основної території дитячого садка бажано проводити до приходу дітей і батьків.
3.3. Прибирання пішохідних доріжок і тротуарів проводити, рухаючись назустріч людям.
3.4. Не виконувати прибирання території під час руху автотранспорту.
3.5. Бути уважним, щоб не завдати пошкодження пішоходам при прибиранні снігу, сміття. Роботу мітлою, скребком або лопатою не допускається проводити на відстані менше 2 метрів від людей, що проходять.
3.6. Стежити за тим, щоб не було перегинів шлангів при поливанні водою газонів і території. Дивитися за станом гумових шлангів, не допускати перегинів і перекручування, не виконувати поливання проти вітру і стежити, щоб вода не потрапила на електрообладнання і повітряні лінії електропередач. Крани для поливу відкривати плавно, без великих зусиль і ривків.
3.7. У зимовий період часу своєчасно очищати від снігу і льоду щаблі сходів, під час ожеледиці посипати доріжки піском.
3.8. При появі бурульок на дахах будівель, огородити небезпечні ділянки і поінформувати про це заступника завідувача з адміністративно-господарської роботи (завгоспа).
3.9. При прибиранні території, змітати сміття необхідно за напрямком вітру уникати потрапляння пилу в очі.
3.10. При завантажуванні сміття у контейнери, необхідно стояти за напрямом вітру, щоб сміття і пил не потрапляли в очі.
3.11. В ході роботи двірник повинен стежити, щоб кришки контейнерів для сміття були справні. Забороняється заповнювати контейнери більш ніж на 9/10 їх обсягу, щоб уникнути випадіння сміття і можливого травмування.
3.12. Не залишати робочий інвентар на території дошкільного навчального закладу без нагляду.
3.13. Не допускається спалювати сміття на території дитячого садка, необхідно збирати його тільки в сміттєвий контейнер.
3.14. Щоб уникнути травм, не можна класти граблі, скребки, лопати та інші інструменти загостреною частиною догори.
3.15. В процесі роботи не залишати сміття на проїжджій частині та на пішохідних тротуарах, а збирати й відвозити його у спеціально відведене місце.
3.16. Доглядати за протипожежним станом будівлі, при проведенні робіт на території не користуватися відкритим вогнем.
3.17. Не працювати поблизу кабелів, що знаходяться під напругою, біля оголених дротів і контактів. Якщо виявиться обірваний електропровід, не торкатися його, щоб не отримати удар електричним струмом.
3.18. Не збирати сміття, бите скло, шприци та інші гострі предмети незахищеними руками, застосовувати для цього віник і совок. Під час прибирання території, на руках обов'язково повинні бути надіті рукавиці.
3.19. Забороняється переносити і піднімати вантаж вагою більше 50 кг. для чоловіків і 15 кг. для жінок.
3.20. Не дозволяється змітати сміття та відходи у люки, отвори, канали і колодязі.
3.21. Прибирання урн та контейнерів необхідно проводити з обов'язковою дезінфекцією, використовуючи при цьому гумові рукавички.
3.22. Роботу з обрізки чагарників здійснювати в рукавицях і спеціальних захисних окулярах.

4. Вимоги охорони праці після закінчення роботи

4.1. Привести в порядок робочий інструмент і прибрати його в комору.
4.2. Упевнитися, що вентилі на поливальних кранах закриті.
4.3. Зняти спецодяг і помістити його в призначене місце, ретельно вимити руки й обличчя з милом.
4.4. Закрити підсобне приміщення.
4.5. При наявності зауважень, виявлених у процесі роботи недоліків, які впливають на безпеку праці, повідомити заступникові завідувача з адміністративно-господарської роботи (завгоспа).

5. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях

5.1. При виявленні пожежі вжити наступних заходів:

  • негайно повідомити про пожежу до пожежної частини за телефоном 01 (101);
  • повідомити завідувача ДНЗ;
  • приступити до гасіння осередку пожежі за допомогою первинних засобів пожежогасіння.

5.2. Дана інструкція з охорони праці для двірника вимагає при виявленні на території дитячого садка підозрілих предметів, не підходити до них і не чіпати їх руками. Не гаючи часу, повідомити про знахідку завідувача або його заступника з господарської роботи (завгоспа), до чергової частини поліції.
5.3. При поломці робочого інструменту, роботу припинити, відремонтувати його або замінити іншим.
5.4. При наявності запаху газу або прориву трубопроводів водопостачання, каналізації, опалення та інших, викликати по телефону відповідну спеціалізовану аварійну бригаду.
5.5. При отриманні травми, негайно звернутися до медичного кабінету, повідомити про це керівника ДНЗ, за необхідності - викликати «швидку допомогу» чи звернутися до найближчого медичного закладу.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: