Інструкція з охорони праці з охорони життя і здоров'я вихованців дошкільного навчального закладу на ігрових майданчиках, під час цільових прогулянок та екскурсій, праці на городі, у квітнику

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці № _______ з охорони життя і здоров'я вихованців дошкільного навчального закладу на ігрових майданчиках, під час цільових прогулянок та екскурсій, праці на городі, у квітнику

1. Загальні вимоги

1.1. Вихователю необхідно дотримуватися справжньої інструкції з охорони життя і здоров'я вихованців дошкільного навчального закладу на ігрових майданчиках, під час цільових прогулянок та екскурсій, праці на городі, у квітнику, дотримуватися встановленого режиму, тривалості прогулянок, зміни видів діяльності дітей (рухливі, малорухливі).
1.2. Під час цільових прогулянок, екскурсій группа дітей дитячого садка повинна супроводжуватися не менш ніж 2 дорослими.
1.3. При організації праці дітей вихователь повинен нагадати їм правила використання інвентарю, правила особистої гігієни, дотримуватись порядку проведення робіт. При організації дитячої праці користуватися виключно справним інвентарем.
1.4. З метою надання першої долікарської допомоги при травмуванні під час проведення прогулянок та екскурсій за межами території дитячого садка потрібно обов'язково мати з собою медичну аптечку з повним комплектом обов'язкових медикаментів і перев'язувальних матеріалів.
1.5. Під час проведення прогулянок, екскурсій, організації праці на городі, в квітнику може спостерігатися вплив на дітей таких шкідливих та небезпечних факторів:

  • падіння з гірок, на слизьких доріжках;
  • порізи, уколи склом, сухими гілками, сучками дерев, чагарників, занози відпалиць, дощок, дерев'яних іграшок та ін.;
  • травми ніг дітей у разі пересування без взуття, при наявності ям та вибоїн на ділянці, під час стрибків зі стаціонарного обладнання без страховки вихователя;
  • укуси різних комах, тварин (собак, кішок);
  • отруєння отруйними рослинами, плодами, грибами;
  • інфікування шлунково-кишковими хворобами у разі користування брудним піском в пісочницях, брудним виносним матеріалом (при порушенні санітарних норм і правил миття іграшок, перекопування піску у пісочницях, порушення питного режиму);
  • отримання травм, забоїв під час катання на велосипедах, самокатах, гойдалках, каруселях;
  • травмування, удари під час ігор на подвір'ї поблизу складів, сміттєвих контейнерів тощо;
  • сонячний і тепловий удар у літній період року;
  • обмороження, охолодження в зимовий період;
  • самовільне залишення дитини за межами дитячого садка.

1.6 Вихователю необхідно впевнено знати «Інструкцію з надання першої медичної допомоги при ударах, кровотечах, отруєннях, вивихах, переломах, ураженнях електричним струмом сонячним ударом, при термічних опіках» і вміти надати першу долікарську допомогу до прибуття медпрацівника.
1.7 Вихователь, який допустив порушення даної інструкції з охорони життя і здоров'я вихованців дошкільного навчального закладу на ігрових майданчиках, під час цільових прогулянок та екскурсій, праці на городі, у квітнику, притягується до дисциплінарної відповідальності. З ним проводиться позаплановий інструктаж та перевірка знань з охорони життя і здоров'я дітей.

2. Вимоги безпеки перед початком прогулянки, екскурсії, працівихованців на городі, у квітнику, ігровому майданчику

2.1. Перед проведенням прогулянок, екскурсій слід заздалегідь провести огляд ділянки, маршруту руху дітей з метою безпечного перебування (територію необхідно очистити від битого скла, дроту та інших сторонніх предметів), перевірити справність ігрового обладнання, малих архітектурних форм.
2.2. Упевнитися в наявності аптечки та її укомплектованості.
2.3. Повідомити адміністрацію про майбутню прогулянку за територією дитячого садка, зробити запис про кількісний склад групи в «Журналіреєстрації виходу вихованців за межі ДНЗ» під розпис.
2.4. Добре знати списочний склад дітей перед виходом на прогулянку, екскурсію і повернення назад до дошкільного навчального закладу.
2.5. Узгодити з медсестрою можливість виходу на прогулянку в залежності від метеорологічних умов, температури повітря.
2.6. Провестиперевірку стану іграшок, інвентарю для праці на предмет їх травмонебезпечності для дітей.
2.7. Провести огляд одягу, взуття дітей на відповідність погодним умовам. У спекотні літні дні у дітей повинні бути світлі головні убори (хустки, панами).

3. Вимоги безпеки під час прогулянки, екскурсії, праці вихованців на городі, у квітнику, ігровому майданчику

3.1. З метою запобігання перевтоми, перегріву дітей під час ігор, праці необхідно чергувати форми діяльності від рухомих до малорухомих в залежності від плану проведення прогулянки.
3.2. Забезпечити постійний контроль і обов'язкову страховку вихователем дітей під час катання згірки, ковзання по крижаних доріжках, стрибків з висоти, зі спортивного обладнання, метання, катання на самокаті, лижах, велосипеді тощо.
3.3. Забороняються дітям ігри біля водойму, прогулянки біля проїжджої частини. Під час переходу дітьми вулиці супроводжуючому з червоними прапорцями в руках слід перекрити рух транспорту до повного переходу групою дітей дороги і останнім замкнути хід колони.
3.4. Не дозволяється організовувати прогулянку, екскурсію, працю на одному ігровому майданчиу (городі, квітнику) в один час двом групам дітей.
3.5. Не можна залишати дітей під час прогулянок, праці без контролю вихователя.
3.6. Не можна спалювати сміття, опале лисття з метою недопущення опіків у дітей та виникнення пожежі.
3.7. Категорично заборонено вихователю дозволяти вихованцям ДНЗ торкатися руками до небезпечних і отруйних тварин, рослин, пробувати на смак будь-які рослини, ягоди, гриби, плоди з метою уникнення отруєнь та шлунково-кишкових хвороб.
3.8. Заборонено вживати сиру воду, воду з водойма, не вимиті коренеплоди, ягоди, фрукти.
3.9. В теплий період року слід кожні 30 хв. Напувати дітей водою.
3.10. Очищати грунт від сміття, каменів, гілок тощо слід тільки за допомогою граблів, віників, лопаток, совків. Не дозволяти дітям збирати сміття голими руками.
3.11. Сонячні ванни для дітей проводят ьтільки під спостереженням медичної сестри.
3.12. При проведенні прогулянки, праці вихователю дитячого садка необхідно суворо дотримуватися цієї інструкції.
3.13. Грати в пісочниці дозволяти дітям, тільки якщо проводиться щоденне перекопування та ошпарювання піску окропом.
3.14. Заборонено грати з водою у вітряну, холодну погоду.
3.15. Вихователю необхідно забезпечити контроль за виходом дітей із приміщення і спуску з ганку (особливо при несприятливих погодних умовах - при ожеледі).
3.16. Забороняється дозволяти дітям лазити по деревах, парканах, поручнях.
3.17. Вихователь повинен забезпечити контроль за виконанням вихованцями всіх вимог особистої гігієни (забороняти брати в руки, до роту брудні предмети, сніг, бурульки, не кидатися один в одного піском, землею тощо).

4. Вимоги безпеки після закінчення прогулянки, екскурсії, працівихованців на городі, уквітнику, ігровому майданчику

4.1. Звірити за списком наявність всіх дітей.
4.2. Почистити верхній одяг дітей, взуття від снігу, бруду, піску.
4.3. Привести у відповідний порядок виносний матеріал, знаряддя праці (видалити з них землю, пісок, сніг).
4.4. Простежити за тим, щоб діти спокійно увійшли до приміщення дитсадка (1-ша підгрупа входить і роздягається під наглядом помічника вихователя, 2-я – під наглядом вихователя).
4.5. Створити умови для сушіння мокрого одягу, взуття після дощу або в зимовий період.
4.6. Перевірити, як діти склали одяг у шафки. Якщо потрібно – переодягнути дітей в сухийодяг, білизну.
4.7. Організувати проведення гігієнічних процедур: відвідування туалету, миття рук з милом (у літній період року — миття ніг, прийняття душу).
4.8. Помити і прибрати до спеціально передбаченого місця виносний матеріал, іграшки, знаряддя праці.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях на прогулянці, екскурсії, праці вихованців на городі, у квітнику, ігровому майданчику

5.1. У разі виникнення будь-яких аварійних ситуацій, необхідно повідомити про це завідувачу дошкільним навчальним закладом (при відсутності – іншій посадовій особі).
5.2. При виникненні пожежі на території або за територією дитячого садка, відвести дітей у безпечне місце, повідомити про це в пожежну службу за телефоном 101, завідувачу ДНЗ (при відсутності – іншій посадовій особі) і діяти за його вказівкою.
5.3. При отриманні травми необхідно негайно звернутися за медичною допомогою до медичного кабінету дитячого садка і повідомити про інцидент завідувачу ДНЗ.
5.4. Про самовільний вихід дитини з прогулянки вихователь зобов'язаний негайно повідомити завідувача ДНЗ (при відсутності – іншій посадовій особі) та батькам (законним представникам), до найближчого відділення поліції. Швидко організувати пошук дитини, повідомити прикмети: зовнішній вигляд, вік, описати одяг.
5.5. При нещасному випадку вихователю слід надати вихованцеві першу долікарську допомогу, негайно викликати на місце нещасного випадку медсестру або доставити потерпілого в медпункт, доповісти про це завідувачу дитячим садом (при відсутності – іншій посадовій особі), батькам (законним представникам) дитини, якщо буде потрібно – викликати «швидку допомогу» і доправити дитину до найближчого медичного закладу.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: