Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Інструкція з охорони праці при роботі з муфельною електропіччю розроблена відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 1 вересня 2017 року, з урахуванням «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 і погоджених Міністерством освіти і науки України від 05.06.2001 р.
1.2. Ця Інструкція встановлює вимоги охорони праці при виконанні робіт з муфельною електропіччю.
1.3. До самостійної роботи з муфельною електропіччю допускаються особи, які досягли 18 років, пройшли відповідну підготовку, пройшли інструктаж з охорони праці, пройшли медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.До роботи з муфельною електропіччю школярі не допускаються.
1.4. Під час роботи з муфельною електропіччю необхідно дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого режиму праці та відпочинку, цієї інструкції з охорони праці при роботі з муфельною електропіччю.
1.5. При виконанні робіт з муфельною піччю, можливий вплив на працівників наступних небезпечних та шкідливих виробничих факторів:
1.6.При роботі з муфельною електропіччю необхідно використовувати спецодяг і засоби індивідуального захисту:
1.7. У приміщенні, де проводиться робота з муфельною електропіччю, повинна бути медична аптечка з набором медикаментів і перев'язувальних засобів для надання першої допомоги потерпілому.
1.8. Працівники зобов'язані дотримуватися правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння. Приміщення для роботи з муфельною електропіччю повинно бути забезпечене первинними засобами пожежогасіння: вогнегасником, ящиком з піском, ємністю з водою.
1.9. Якщо стався нещасний випадок, потерпілий або очевидець зобов'язаний негайно повідомити адміністрацію навчального закладу. При несправності устаткування, припинити роботу і повідомити про це адміністрацію школи.
1.10. У процесі роботи з муфельною електропіччю необхідно дотримуватися правил носіння спецодягу, користування засобами індивідуального і колективного захисту, дотримуватися правил особистої гігієни, утримувати в чистоті робоче місце.
1.11. Особи, які не виконали або порушили вимоги даної інструкції з охорони праці при роботі з муфельною електропіччю, мають бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності у відповідності з правилами внутрішнього трудового розпорядку і, при необхідності, підлягають позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці.
2.1. Обов'язково надіти спецодяг, волосся ретельно заправити під берет, косинку.
2.2. Підготувати до використання інструмент, обладнання та матеріали, прибрати з робочого місця всі зайві предмети.
2.3. Перевірити та переконатися в наявності і надійності з'єднання захисного заземлення з корпусом муфельної електропечі.
2.4. Оглянути муфельну піч і переконатися в справності її роботи.
2.5. Необхідно включити витяжну вентиляцію.
3.1. При обжиганні кераміки, не заповнювати піч виробами доверху.
3.2. При випалюванні кераміки не заповнювати піч невисушеними виробами.
3.3. При контролі випалу кераміки в печі, використовувати спеціальні окуляри або оглядове скло.
3.4. При вийманні виробів з глини муфельну піч необхідно знеструмити і дати їй охолонути. Стояти потрібно на безпечній відстані від печі, виймати вироби з глини акуратно.
3.5. Не допускати ударів по муфельній печі і керамічним виробам.
3.6. Не ставити керамічні вироби на мокре місце.
3.7. Залишки кераміки з муфельної печі прибирати тільки сухими щітками, не прибирати осколки кераміки незахищеними руками.
3.8. Під час роботи з муфельною електропіччю дотримуватися вимог даної інструкції з охорони праці при роботі з муфельною електропіччю.
4.1. Відключити муфельну піч від електроживлення, після її повного остигання привести в порядок робоче місце.
4.2. Забрати всі використовувані інструменти в місця їх постійного зберігання, провітрити приміщення.
4.3. Виконати прибирання приміщення і вимкнути витяжну вентиляцію.
4.4. Зняти спецодяг і ретельно вимити руки з милом.
4.5. При наявності недоліків у забезпеченні охорони праці або пожежної безпеки в приміщенні, повідомити керівника
5.1. При несправній роботі муфельної печі, а також при порушенні захисного заземлення її корпусу негайно припинити роботу, вимкнути електропіч і після її охолодження усунути виниклу несправність.
5.2. У разі виникнення пожежі негайно відключити муфельну піч від електромережі, повідомити в найближчу пожежну частину, самостійно приступити до гасіння осередка пожежі за допомогою первинних засобів пожежогасіння: вогнегасники, ящики з піском. Повідомити про те, що трапилося безпосередньо керівнику освітнього закладу.
5.3. Якщо була отримана травма, необхідно надати першу допомогу потерпілому, при необхідності відправити його в найближчий лікувальний заклад і довести до відома адміністрації установи.
5.4. При ураженні електричним струмом надати потерпілому першу допомогу, при відсутності у потерпілого дихання і пульсу зробити йому штучне дихання і непрямий масаж серця до повного відновлення дихання і пульсу, після чого відправити потерпілого в найближчу лікувальну установу, повідомити про це адміністрацію установи.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)