Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Інструкція з охорони праці для учнів при проведенні стрільб розроблена відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 1 вересня 2017 року, з урахуванням «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63.
1.2. До проведення стрільб допускаються особи, що пройшли обов'язковий медичний огляд, інструктаж з охорони праці, які вивчили дану інструкцію з охорони праці для учнів при проведенні стрільб на стрільбищах і в тирах.
1.3. Небезпечні фактори при проведенні стрільб: травми і поранення з необережності, неуважності і при порушенні правил, норм і вимог безпеки.
1.4. Безпека на заняттях зі стрільби забезпечується їх чіткою організацією, знанням і точним виконанням порядку і правил стрільби, знанням цієї інструкції з охорони праці при проведенні стрільб, високого рівня дисциплінованістю учнів освітнього закладу.
1.5. Стрільби з бойової зброї патронами проводяться тільки на спеціально обладнаних військових стрільбищах і в тирах під керівництвом і відповідним контролем досвідчених керівників.
1.6. Вільні від стрільби учні знаходяться в спеціально відведеному місці і дотримуються встановленого порядку.
1.7. Учні, недбало поводяться зі зброєю і боєприпасами або порушують інші правила безпеки, негайно видаляються з тиру.
1.8. Не допускається знаходження в тирі учнів, а також сторонніх осіб, без дозволу керівника стрільб.
1.9. Особи, які допустили невиконання цієї Інструкції з охорони праці для учнів при проведенні стрільб (в цілому або в тій чи іншій її частині), притягуються до дисциплінарної відповідальності і, при необхідності, підлягають позачерговій перевірці знань норм і правил техніки безпеки.
2.1. Надіти спортивну форму і спортивне взуття.
2.2. Провести перевірку справності і чистоти використовуваного для стрільби зброї і боєприпасів до нього.
2.3. Упевнитися у відмінному знанні вихованцями правил безпеки, нагадати учням про особливу уважність та обережність, зразкову поведінку.
2.4. Знати і виконувати правила поводження з вогнепальною (пневматичною) зброєю.
3.1. В ході виконання стрільб учням забороняється:
3.2. Необхідно уважно слухати керівника стрільб, беззаперечно виконувати його команди.
3.3. Все матеріальне забезпечення, яке використовується на стрільбах, забороняється учням застосовувати не за призначенням.
3.4. Стрілянина негайно припиняється в разі появи в зоні вогню людей і (або) тварин.
3.5. Чистка і змазка пневматичної зброї здійснюється в спеціально відведених місцях під керівництвом викладача, який здійснює підготовку з основ військової служби.
3.6. Всі стрілки, що знаходяться на лінії стрільби, повинні стежити за дотриманням правил безпеки іншими стрілками. У разі порушення правил необхідно застерегти порушника та інших стрільців (гучний голосовий сигнал "СТОП!"), а також вжити заходів для усунення порушення. При подачі попереджувального сигналу інші стрілки повинні негайно припинити стрілянину.
3.7. Під час стрільби глядачам забороняється наближатися до стрільців ближче, ніж на 2 метри. Це повинно бути забезпечено розміткою лінії стрільби і зони відчуження.
3.8. Школярі зобов'язані виконувати всі вимоги і команди керівника стрільб, виконувати правила і вимоги відповідних інструкції з техніки безпеки.
4.1. Після закінчення стрільби по команді «Розряджай!» розрядіть зброю, переконайтеся, що в ній не залишилося патронів.
4.2. По завершенні занять бойова зброя в обов'язковому порядку ставиться на запобіжник.
4.3. При кожному огляді зброї, спорядження і розрядження магазину, проведення розбирання і складання зброї слід проявляти особливу обережність, дотримуватися послідовності виконуваних дій.
4.4. Перед спуском курка зброї надається кут піднесення.
4.5. Підхід до мішеней дозволяється тільки після закінчення стрільби і з дозволу інструктора.
4.6. Після закінчення стрільб необхідно ретельно вимити обличчя і руки з милом.
4.7. Про всі недоліки, виявлені під час стрільби, повідомте вчителя.
5.1. При поганому самопочутті, запамороченні учень школи повинен негайно повідомити про це керівника стрільб.
5.2. При отриманні учнем травми (поранення) терміново надати першу допомогу потерпілому, повідомити про це адміністрації навчального закладу та, при необхідності доставити в найближчий медичний заклад.
5.3. При виникненні надзвичайної ситуації (поява сторонніх запахів, задимлення, загорання тощо) негайно повідомити про це тренеру-викладачеві, який проводить заняття, і діяти відповідно до його вказівок.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)