Інструкція з охорони праці при проведенні екскурсій

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці № _______
При проведенні екскурсій

1. Загальні положення інструкції з охорони праці

1.1. До участі в екскурсіях допускаються діти дошкільного навчального закладу, які пройшли інструктаж з охорони праці, ознайомилися з інструкцією з охорони праці при проведенні екскурсій і не мають яких-небудь протипоказань за станом здоров'я.
1.2. Об'єкт для екскурсії повинен бути вибраний такий, на якому забезпечується повна безпека її проведення.
1.3. Вихователь несе персональну відповідальність за охорону життя дітей, за дотримання інструкції з охорони праці при проведенні екскурсій, а також правил техніки безпеки.
1.4. Керівник екскурсії повинен вести постійне спостереження за дітьми, які беруть участь в екскурсії.
1.5. Не дозволяється проводити екскурсію в разі погіршення природних умов: настання грози, під час дощу, туману та в темний час доби.
1.6. Під час проведення екскурсії в обов'язковому порядку повинна бути медична аптечка, повністю укомплектована набором усіх необхідних медикаментів і перев'язувальних засобів, призначена для термінового надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим при травмах.
1.7. Усі діти зобов'язані під час проведення екскурсії суворо дотримуватися правил протипожежної безпеки, положень інструкції з охорони праці при проведенні екскурсій вихованців.
1.8. Під час екскурсії групу дітей повинні супроводжувати двоє дорослих.
1.9. Про кожний нещасний випадок потерпілий або очевидець зобов'язаний терміново доповісти керівнику екскурсії, який у свою чергу повинен негайно надати першу невідкладну медичну допомогу потерпілому, за необхідності, транспортувати потерпілого до найближчого медичного закладу, повідомити про подію адміністрацію навчального закладу.
1.10. Під час екскурсії діти повинні суворо дотримуватися правил поведінки, не порушувати встановленого порядоку проведення екскурсії, а також дотримуватися правил особистої гігієни.
1.11. При проведенні екскурсії на природу можливий вплив на дітей наступних небезпечних і шкідливих факторів:

  • отримання травм при пересуванні без взуття, а також без відповідного одягу (штанів, панчох чи колготок);
  • укуси отруйних тварин і плазунів (змії, павукоподібні, багатоногі тощо);
  • зараження інфекційними хворобами в разі укусу їх переносниками (гризуни, кліщі, комахи тощо);
  • харчові отруєння отруйними рослинами, плодами та грибами;
  • зараження різними кишковими інфекціями при вживанні води з відкритих неперевірених водойм.

2. Вимоги безпеки перед початком екскурсії

2.1. Перед кожною екскурсією діти повинні бути ознайомлені із загальною характеристикою об'єкта екскурсії, з інструкцією з охорони праці при проведенні екскурсії, її маршрутом і правилами безпеки, яких слід дотримуватись під час проведення екскурсії.
2.2. Кількість дітей, які одночасно беруть участь в екскурсії, не повинна перевищувати 25 осіб.
2.3. Вирушаючи на екскурсію з дітьми, педагог повинен мати при собі дорожню медичну аптечку першої невідкладної допомоги, перевірити її укомплектованість всіма необхідними лікарськими засобами та перев'язувальним матеріалом.
2.4. Допущені до екскурсії діти повинні бути одягнені у відповідний одяг, не мати при собі предметів, що створюють небезпеку під час проведення екскурсії.
2.5. Перед початком проведення екскурсії необхідно зробити перекличку і перевірити всіх присутніх дітей відповідно списку.
2.6. Перед проведенням екскурсії на природу її керівник повинен ретельно обстежити ту ділянку місцевості, куди будуть виведені діти, вибираючи місця, де відсутні небезпеки для життя і здоров'я дітей, а також безпечні маршрути пересування.
2.7. Необхідно одягнути одяг і взуття, які відповідають сезону та погоді. Для запобігання травм і укусів ніг, слід надіти брюки, панчохи або колготки. Щоб уникнути натирання ніг, взуття повинно бути підібране за розміром.

3. Вимоги безпеки під час екскурсії

3.1. Другу перекличку і відмітку присутніх на екскурсії дітей слід провести після прибуття на місце екскурсії.
3.2. У разі доставки дітей до місця екскурсії громадським транспортом, посадку слід здійснювати групами під керівництвом супроводжуючого працівника навчального закладу. При цьому в транспортні засоби входять спочатку діти, а потім керівник екскурсії. У такому ж порядку необхідно здійснювати висадку з транспортного засобу. Допускається доставляти дітей до місця екскурсії також на спеціально виділених транспортних засобах. Для цієї мети дозволяється використовувати шкільні автобуси.
3.3. Перевозити дітей на відкритих вантажних машинах категорично заборонено.
3.4. Під час екскурсій суворо заборонено розводити багаття, щоб уникнути виникнення пожежі та отримання дітьми опіків.
3.5. Категорично забороняється під час екскурсії пити воду з відкритих водойм. Слід заздалегідь підготувати і взяти з собою питну воду.
3.6. Під час екскурсії дітям суворо заборонено знімати взуття і ходити босоніж.

4. Вимоги безпеки після закінчення екскурсії

4.1. Після завершення екскурсії, перед відправленням у зворотній шлях, керівник екскурсії повинен вивести всіх дітей з об'єкта екскурсії і перевірити наявність їх за списком.
4.2. Після повернення з екскурсії, відповідальний вихователь повинен ще раз перевірити всіх дітей за списком.
4.3. Після екскурсії всім дітям необхідно вимити руки з милом.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У випадку аварійної ситуації на місці екскурсії, відповідальний супроводжуючий, призначений наказом по дошкільному навчальному закладу, повинен вивести всіх дітей у безпечне місце.
5.2. При нещасному випадку всіх дітей виводять у безпечне місце, а потерпілому негайно надають першу невідкладну долікарську допомогу, при необхідності організовують його транспортування до найближчого медичного закладу і, в обов'язковому порядку, повідомляють про те, що трапилося, батькам та адміністрації дошкільного навчального закладу.
5.3. У разі укусу отруйними плазунами або комахами, слід негайно відправити потерпілого до найближчого медичного закладу і доповісти про це адміністрації ДНЗ, поставити до відома батьків.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: