Інструкція інструкція з охорони праці при роботі з червоною і жовтою кров'яними солями, роданидами, сульфідами і фторидами

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція з охорони праці
при роботі з червоною і жовтою кров'яними солями, роданидами, сульфідами і фторидами


1. Дана інструкція з охорони праці при роботі з червоною і жовтою кров'яними солями, роданидами, сульфідами і фторидами в кабінеті хімії визначає основні вимоги безпеки при роботі з червоною і жовтою кров'яними солями, роданидами, сульфідами і фторидами і використовується учителем і лаборантом хімії в роботі на заняттях.

2. Препарати червона і жовта кров'яна солі, роданіди, сульфіди і фториди є сполуками підвищеної фізіологічної активності. При роботі з ними слід застосовувати індивідуальні засоби захисту, дотримуватися правил особистої гігієни. Не допускати попадання препаратів всередину організму!

3. Жовта кров'яна сіль K4[Fe(CN)6]•3H2O і червона кров'яна сіль K3[Fe(CN)6] в присутності кислот або кислих солей розкладаються з утворенням ціановодорода HCN. Під дією шлункового соку може також утворюватися синильна кислота, тому прийом всередину 2-3 г солей викликає отруєння зі смертельним результатом.

4. Учням для проведення дослідів видавати препарати у вигляді розбавлених розчинів, а в твердому вигляді - не більше 1 г на учня.

5. Роданід калію KCNS - наркотик. Попадання усередину 30 г і більше викликає гострий психоз. Видавати препарат учням тільки у вигляді розбавлених розчинів.

6. Сульфід натрію Na2S•9H2O особливо небезпечний при попаданні всередину: можливий летальний результат від 3-5г і вище. Видавати препарат учням тільки у вигляді розбавлених розчинів.

7. Фториди в організмі діють в основному на різні ферменти, а також на центральну нервову систему. При випадковому попаданні всередину можливий летальний результат після прийому 0,2г NaF і більш.
З фторидами повинен працювати тільки вчитель! Необхідно вести строгий облік при зберіганні препаратів.

8. Перша допомога - промивання шлунка 2% розчином соди, потім слід випити склянку молока з двома яєчними білками. Можна також давати суспензію чистої крейди (дитячий зубний порошок) в воді.

9. Група зберігання № 7 - речовини підвищеної фізіологічної активності.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: