Інструкція з охорони праці при роботі з хлоридами в кабінеті хімії

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці при роботі з хлоридами в кабінеті хімії


1. Дана інструкція з охорони праці при роботі з хлоридами в кабінеті хімії визначає основні вимоги безпеки при роботі з хлоридами і використовується учителем і лаборантом хімії в роботі на заняттях.

2. Хлорид літію моногідрат LiCl•H2O у вигляді пилу викликає подразнення слизових оболонок дихальних шляхів.

3. Хлорид калію КС1 у вигляді пилу, потрапляючи на шкірні рани, погіршує їх загоєння, сприяє розвитку гнійної інфекції.

4. Хлорид заліза (III) FeCl3 пилить. Його пил викликає подразнення слизових оболонок органів дихання і зору. При попаданні в травний шлях може викликати блювоту. Роботи з препаратом слід проводити, не допускаючи його розпилення. При подразненні слизових оболонок дихальних шляхів необхідно проводити содові і масляні інгаляції, пити тепле молоко з питною содою, при подразненні очей - промивати їх 2% розчином борної кислоти.

5. Хлорид цинку ZnCl2 різко дратує і припікає шкіру і слизові оболонки. При контакті може всмоктуватися в шкіру рук. Короткочасне вдихання диму хлориду цинку викликає кашель і нудоту, через 1-24 години з'явиться задишка, підвищення температури, запальні явища в легенях. Роботи з хлоридом цинку слід виробляти, не допускаючи його розпилення, виключаючи зіткнення шкіри з препаратом. Після роботи необхідно ретельно вимити руки теплою водою, змастити жиром. При попаданні кристалів або розчину на шкірні покриви або слизові оболонки необхідно негайно промити ці місця рясним струменем води. При потраплянні препарату внутрішньо слід викликати блювоту, направити потерпілого в медпункт.

6. Хлорид кальцію CaCl2 при систематичному впливі на шкіру дратує і висушує її, особливо дратівливо діє на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей.

7. Хлорид магнію MgCl2 нетоксичний. При попаданні всередину діє як "осмотичне" проносне, причому токсичного ефекту зазвичай не спостерігається внаслідок повільного його всмоктування і швидкого виділення. Однак потрапляння всередину великих доз небезпечно.

8. Хлорид алюмінію AlCl3 може викликати подразнення слизових оболонок органів дихання, шлунково-кишкового тракту, кровоточивість ясен, а також може викликати лейкемію.

9. Хлорид натрію NaCl і його розчини, особливо гарячі, потрапляючи на шкірні рани, погіршують їх загоєння. При систематичній дії препарату на шкіру спостерігаються глибокі хворобливі і довго незагойні рани. В умовах періодичного впливу пилу хлориду натрію в концентраціях 95-150 мг/м3 може виникнути отруєння - "синдром соляного пилу" з головними болями, болями в грудях, з ураженням носових пазух, явищами пневмосклерозу.

10. Хлорид амонію NH4Cl нетоксичний, але може викликати подразнення слизових оболонок і шкірних покривів.

11. Група зберігання №7 - хлорид цинку, решта препаратів - група №8.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: