Інструкція з охорони праці при роботі з фенолом в кабінеті хімії

УЗГОДЖЕНО
Голова профкому
_________ /________________/
протокол № ____ від «__»___ 2020р.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор
Найменування закладу
__________ /_______________/
Наказ №__ від "_"._.2020р.

Інструкція
з охорони праці при роботі з фенолом в кабінеті хімії

Дана інструкція з охорони праці при роботі з фенолом в кабінеті хімії визначає основні вимоги безпеки при роботі з фенолом і використовується учителем і лаборантом хімії в роботі на заняттях.

Фенол - сильна отрута! При контакті зі шкірою фенол (карболова кислота) у вигляді водних розчинів високої концентрації спочатку різко зменшує чутливість шкіри, а потім руйнує її. Дія фенолу на організм полягає в основному в руйнуванні еритроцитів.

При попаданні фенолу в шлунок з'являються блювота, пронос, в сечі виявляється гемоглобін. У постраждалого різко падає температура, з'являються судоми, щелепи стиснуті. При втиранні препарату в шкіру (це може статися, наприклад, при випадковому попаданні кристалів фенолу до взуття) можливі ураження зі смертельними наслідками.

При роботі з фенолом необхідно захищати очі окулярами, а руки - рукавичками. Рукава і воріт повинні бути щільно застебнуті. Необхідно стежити, щоб кристалів фенолу не було у взутті. Після роботи з фенолом слід ретельно вимити руки з милом під проточною водою.

При попаданні на шкіру потрібно промити уражене місце 10-40% етиловим спиртом, рослинним маслом.

При отруєнні через рот спочатку промивають шлунок теплою водою, а потім 10% етиловим спиртом, потім знову чистою водою. Промивання триває до зникнення запаху фенолу в блювотній масі. Після цього потрібно дати яєчний білок.

Фенол у вихідній формі учням не видавати!

Для роздачі учням використовувати неміцні розчини фенолу.

Група зберігання № 7 - речовини підвищеної фізіологічної активності.

Інструкцію з охорони праці розробив: _____________ /______________________/

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»_______20___р. _____________ /______________________/