Інструкція з охорони праці при роботі з металевим пилом, аніліном і нітробензолом в кабінеті хімії

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці при роботі з металевим пилом, аніліном і нітробензолом в кабінеті хімії


Дана інструкція з охорони праці при роботі з металевим пилом, аніліном і нітробензолом в кабінеті хімії визначає основні вимоги безпеки при роботі з металевим пилом, аніліном і нітробензолом в кабінеті хімії і використовується учителем і лаборантом хімії в роботі на заняттях.

1. Техніка безпеки при роботі з металевим пилом
Алюмінієвий пил утворює займисті і вибухові суміші з повітрям. Займання слід гасити піском. Не застосовувати воду, томущо може статися вибух. Зберігати в скляних банках.

Цинковий пил, з'єднуючись з повітрям може утворювати вибухову суміш. У вологому стані на повітрі може самозайматися. Бурхливо реагує з кислотами з виділенням водню. Зберігати в малих дозах в склянках на 20 мл ізольовано від кислот. Учням для дослідів не видавати!

Група зберігання № 2 - речовини, що виділяють при взаємодії з водою легкозаймисті гази.

2. Техніка безпеки при роботі з аніліном і нітробензолом
Анілін вражає організм в результаті забруднення шкіри і через органи дихання. Гранично допустима його концентрація - 3 мг/м3. Проникненню його в організм сприяє висока температура в лабораторії.

Анілін впливає на нервову систему, викликає розпад еритроцитів і перетворення гемоглобіну в метагемоглобін. Попадання аніліну в організм навіть в невеликій кількості призводить до синюшності губ, кінчиків пальців і вушних раковин через зменшення інтенсивності циркуляції крові. Дуже швидко їх колір переходить в чорно-синій - це найбільш помітний симптом ураження.

Працювати з аніліном можна тільки під тягою, руки захищати рукавичками. При попаданні крапель аніліну на відкриті ділянки шкіри їх змивають холодною водою, а потім обробляють уражене місце 1-2% розчином оцтової кислоти. При випадковому попаданні аніліну всередину необхідно рясне промивання шлунка з активованим вугіллям, проносне. Не можна давати молоко і жири, тому що вони прискорюють всмоктування аніліну.

Ті ж засоби і методи безпеки застосовуються і при роботі з нітробензолом. Препарати в початкових формах учням не видавати!

Група зберігання № 7 - речовини підвищеної фізіологічної активності.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: