Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Ця інструкція розроблена на підставі типових інструкцій з охорони праці технічного персоналу установ.
1.2. До виконання роботи на посаді технічного персоналу допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли інструктаж з охорони праці, ознайомилися з даною інструкцією з охорони праці для технічного персоналу ДНЗ (дитячого садку), пройшли медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я до виконання відповідних робіт.
1.3. До небезпечних та шкідливих виробничих факторів технічного персоналу відносяться:
1.4. При прибиранні приміщень необхідно використовувати спецодяг та інші засоби індивідуального захисту: халат бавовняний, косинка, рукавиці, а під час прибирання санвузлів, додатково: чоботи гумові, рукавички гумові.
1.5. Інвентар, який використовується для прибирання санвузлів, повинен мати яскраве сигнальне маркування, щоб відрізнятися від маркування прибирального інвентарю, призначеного для прибирання інших приміщень.
1.6. Обов'язками технічного персоналу з охорони праці є:
1.7. Особа, яка допустила невиконання або порушення інструкції з охорони праці для технічного персоналу ДНЗ, притягується до дисциплінарної відповідальності згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку дитячого саду та, за потреби, підлягає позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці.
2.1. Обов'язково надіти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту. Не дозволяється заколювати голками, шпильками одяг, тримати в кишенях булавки, скляні та інші гострі предмети.
2.2. Взуття має бути зручним і без підборів, із закритою п'ятою, на неслизькій підошві.
2.3. Підготувати до роботи необхідний інвентар, теплу воду та необхідні для розчину дезінфікуючі засоби.
2.4. Відкрити всі вікна (фрамуги) перед прибиранням приміщення та надійно закріпити їх гачками.
3.1. Прибирання приміщень здійснювати:
3.2. Забороняється застосовувати при прибиранні приміщень бензин, ацетон та інші легкозаймисті рідини.
3.3. Не протирати вологою ганчіркою електророзетки, інші електричні пристрої та обладнання, що перебувають під напругою.
3.4. У процесі роботи суворо дотримуватися інструкції з охорони праці для технічного персоналу ДНЗ.
3.5. Прибиральний інвентар, який використовується для прибирання туалетів, забороняється використовувати для прибирання інших приміщень.
4.1.Весь прибиральний інвентар прибрати у спеціально відведені шафи (інвентар, який використовується для прибирання туалетів, зберігати окремо).
4.2. Щільно закрити вікна (фрамуги).
4.3. Зняти спецодяг, ретельно вимити руки з милом.
4.4. Повідомити заступникові завідувача з адміністративно-господарської роботи (завгоспа) про всі недоліки, помічені під час роботи, та вжиті заходи щодо їх усунення.
5.1. При виявленні пожежі вжити наступних заходів:
5.2. При попаданні в очі дезінфікуючих миючих засобів, потрібно відразу рясно промити очі водою та закапати альбуцидом.
5.3. Якщо сталося ураження електричним струмом, треба негайно вимкнути напругу і, при відсутності дихання та пульсу у потерпілого, надати першу медичну допомогу, зробити йому штучне дихання або провести непрямий (закритий) масаж серця до відновлення дихання і пульсу, терміново відправити потерпілого до найближчого лікувального закладу.
5.5. При появі в процесі прибирання подразнення шкіри рук внаслідок використання миючих і дезінфікуючих засобів, ретельно вимити руки з милом і змастити живильним кремом.
5.6. При травмуванні - згідно з інструкцією з охорони праці для технічного персоналу дитячого садку - звернутися до медичного пункту дитячого садка. При отриманні травми дитиною або співробітником, негайно надати першу долікарську допомогу потерпілому, викликати на місце травмування медсестру або організувати його транспортування до медичного кабінету, повідомити про це завідувачу ДНЗ (за його відсутності – іншій посадовій особі).
5.7. При виникненні аварійної ситуації, пов'язаної з опаленням, сантехнічним обладнанням, припинити роботи і повідомити про те, що трапилося, заступникові завідувача з адміністративно-господарської роботидитячого садка (завгоспу).
5.8. Не приступати до роботи при поганому самопочутті або раптовій хворобі.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)