Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Самостійно працювати на посаді сторожа дозволяється особам з 18 років і старше, які вивчили інструкцію з охорони праці для сторожа ДНЗ (дитячого садку), пройшли інструктаж з охорони праці, медогляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.2. Під час роботи сторож дитячого садка зобов'язаний суворо виконувати:
.
1.3. Під час роботи на сторожа ДНЗ можуть впливати такі небезпечні та шкідливі фактори:
1.4. Під час роботи сторожу дитячого садка слід суворо дотримуватися правил протипожежної безпеки, знати місце, де знаходяться первинні засоби пожежогасіння, знати евакуаційні шляхи на випадок виникнення пожежі.
1.5. При нещасному випадку потерпілий або очевидець події повинен доповісти про те, що трапилося завідувачу дошкільним навчальним закладом або його заступникові (завгоспу).
1.6. Сторож ДНЗ повинен знати номери телефонів аварійних служб, вміти надавати першу долікарську допомогу, користуватися первинними засобами пожежогасіння, знати правила користування «Тривожною кнопкою», системою пожежної сигналізації навчального закладу.
1.7. Особа, яка допустила невиконання або порушення інструкції з охорони праці для сторожа дитячого садку, притягується до дисциплінарної відповідальності згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку дитячого саду та, за потреби, підлягає позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці.
2.1. Заступати на чергування суворо у встановлений графіком час.
2.2. Приступаючи до чергування, зробити обхід території дошкільного навчального закладу, перевірити надійність замків, цілісність і закритість вікон.
2.3. Впевнитися у відсутності людей, сумнівних предметів на території та в приміщенні ДНЗ. Зачинити всі ворота і хвіртки на замки.
2.4. Розписатись у журналі приймання чергувань. Зафіксувати запис у журналі про всі виявлені недоліки та (або) неполадки.
2.5. Упевнитися у безперебійній роботі освітлення на території дитячого садка, а також чергового (аварійного) освітлення в приміщенні.
2.6. Упевнитися у безперебійній роботі телефонного зв'язку, пожежної сигналізації, «Тривожної кнопки».
2.7. Упевнитися в тому, що всі вікна і фрамуги будівлі дитячого закладу міцно замкнені. Замкнути всі двері в будівлі дитячого саду.
3.1. Здійснювати контроль за протипожежним станом будівлі та території дошкільного навчального закладу. Не використовувати електричні нагрівальні прилади, електричні кип'ятильники та відкритий вогонь. Заборонено паління в будівлі та на територій дитячого закладу.
3.2. Під час чергування не відлучатися з об'єкту охорони.
3.3. Час від часу обходити по периметру будівлю та територію закладу увечері, в нічний час та вранці.
3.4. Не допускати присутності сторонніх осіб на території дитячого садка у вечірній та нічний час доби.
3.5. При раптовому захворюванні негайно повідомити завідувача ДНЗ, завгоспа.
3.6. Виявивши злом дверей, вікон, замків, запорів, крадіжку – доповісти завідувачу дитячим садом, завгоспу, викликати поліцію та охороняти місце пригоди.
3.7. Під час виконання роботи, сторож має дотримуватися вимог даної інструкції.
4.1. Перевірити протипожежний стан усіх приміщень дошкільного закладу.
4.2. Переконатися в цілості замків на будівлях та складах, які перебувають на території ДНЗ.
4.3. Відімкнути ворота, хвіртки.
4.4. Завершуючи чергування, зробити запис у відповідному журналі та провести здачу об'єкта охорони відповідальній особі, доповівши про результати чергування.
5.1. При виявленні пожежі вжити наступних заходів:
5.2. При відключенні освітлення в будівлі закладу, слід включити чергове освітлення або користуватися електричними ліхтарями.
5.3. При наявності запаху газу або прориву трубопроводів водопостачання, каналізації, опалення та інших, викликати по телефону відповідну спеціалізовану аварійну бригаду.
5.4. Згідно з інструкцією з охорони праці для сторожа ДНЗ при виявленні на території дитячого садка підозрілих предметів, не підходити до них і не чіпати їх руками. Не гаючи часу, повідомити про знахідку завідувача або завгоспа, до чергової частини поліції за телефоном 102.
5.5. Виявивши спробу вторгнення сторонніх осіб на об'єкти, що охороняються, або факт вторгнення, а також виявивши підозрілих людей на території дошкільного навчального закладу, доповісти про виявлення завідувачу дитячим садом, завгоспу, викликати поліцію за телефоном 102.
5.6. У разі отримання травми, негайно доповісти про подію адміністрації дитячого саду, якщо необхідно – викликати «швидку медичну допомогу».
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)