Інструкція з правил поведінки дітей зі сторонніми людьми

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з правил безпечної поведінки вихованців зі сторонніми людьми (при ситуації насильницької поведінки дорослих)


1. Дана інструкція з правил поведінки дітей зі сторонніми людьми розроблена з метою попередження вихованців ДНЗ про ситуації насильницької поведінки незнайомих дорослих людей, збереження життя і здоров'я дітей дитячого садку. Бесіду з дітьми проводить педагог-психолог або вихователь дошкільного навчального закладу.

2. Не можна приймати від незнайомих людей частування.

3. Не розмовляйте з чужими людьми, не називайте свою адресу і не кажіть нічого про свою родину.

4. Не варто нікуди слідувати за незнайомими людьми.

5. Якщо вам потрібна допомога, не соромтеся голосно просити про неї.

6. Якщо тебе намагаються вкрасти, голосно кричи "мене насильно відвозять сторонні особи", проявляй сміливість і винахідливість, які дозволять тобі врятуватися.

7. Якщо незнайомець хапає тебе за руки і тягне за собою, дай про це знати оточуючим, крикнувши: «на допомогу, допоможіть, я цю людину не знаю».

8. Якщо незнайомець намагається насильно взяти тебе на руки – кричи і прийми таку позу, щоб тебе було важко підняти, наприклад, сядь на землю, підніми руки до верху, намагайся ухилитися, бігти в бік, де багато людей.

9. Не сідайте до незнайомих людей в машину, якщо вони наполягають, відповідайте: «Спасибі, я поспішаю», «Вибачте, але мене чекає мама», «Не приставайте до мене», «Я не хочу з вами розмовляти».

10. Якщо ти помітив, що за тобою весь час йде чужа людина, просить зупинитися, спробуй швидше підійти до людей ближче, зайди до магазину або в громадське місце, де бувають люди, поясни оточуючим ситуацію.

11. Про будь-який випадок, коли сторонні люди тебе звали або обіцяли що-небудь, обов'язково розкажи своїм батькам або близьким рідним.

12. Не можна входити в ліфт з незнайомою людиною. Якщо в ліфті на вас напали, підніміть шум, кричіть, стукайте по стінках ліфта, захищайтеся.

13. Не можна відкривати двері незнайомим людям, особливо коли ти один вдома.

14. Якщо незнайомець, що стукає в двері, запитує "Ти один вдома?", відповідай завжди: "не один, бабуся відпочиває (мама у ванній, тато зайнятий)".

15. Як би тебе не переконували і не вмовляли відкрити двері – не роби цього. Якщо незнайомець наполегливий, подзвони сусідам і скажи, що хтось хоче увійти в твою квартиру.

16. Якщо зловмисники намагаються зламати двері, викликай поліцію за телефоном "102". Потім подзвони мамі або татові на роботу і сусідам.

17. Якщо у тебе немає телефону, голосно кричи "поліція, виїжджайте негайно. Ламають двері» і називай свою адресу. Таким чином ви введете зловмисника в оману і він злякається.

18. Якщо немає можливості викликати поліцію або додзвонитися до батьків чи сусідів, клич на допомогу з балкона або з вікна: «Допоможіть, ламають двері, а я один вдома».

19. Ти повинен знати свою адресу на пам'ять, а також запам'ятати або записати номери телефонів мами, тата, бабусі, дідуся, сусідів і близьких людей.

20. Ніколи не йди без дозволу рідних, якщо тебе запрошують незнайомі люди. Не йди навіть якщо з незнайомими людьми можуть бути твої друзі.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: