Інструкція з охорони праці при проведенні масових заходів на базі інших установ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці № _______
при проведенні масових заходів на базі інших установ

1. Загальні положення інструкції при масових заходах в інших установах

1.1. Інструкція з охорони праці для учнів при проведенні масових заходів на базі інших установ розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці" (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 20.01.2018р., на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 30 березня 2017 року, з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху» (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 553 від 11.07.2018).
1.2. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учнів 1-11 класів під час перебування їх у громадських місцях проведення масових заходів на базі інших установ
1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги.

2. Вимоги безпеки перед відвідуванням масового заходу

2.1. Перед проведенням масових заходів на базі інших навчальних закладів необхідно визначити дату, місце проведення, схему маршруту до визначеної установи.
2.2. Необхідно повторити правила дорожнього руху і правила поведінки в громадському транспорті, громадських місцях.
2.3. Повторити правила безпеки життєдіяльності та план евакуації в надзвичайних ситуаціях під час проведення масових заходів з учнями на базі інших установ.
2.4. Слід прибути за 15 хв. до початку заходу і повідомити вихователю класу про свою присутність. Якщо з якоїсь причини ви не можете бути на заході, потрібно завчасно попередити по телефону причину своєї відсутності.
2.5. Не заходити по одному на територію, на якій проводиться захід, або в приміщення установи до вузьких, затемнених проходів, кутах або туалетних кімнат, гардеробу та ін. для запобігання вчинення протиправних дій, насильства над дітьми.
2.6. Бути постійно в полі зору вчителя, уникати стовпотворіння, обходити його. 2.7. Якщо ви потрапили в натовп, ні в якому разі не йдіть проти нього. Пам'ятайте, що невелика тиснява буває біля дверей, перед стіною, біля арени і ін. Не наближатися до вітрин, стін, скляних дверей, до яких вас можуть притиснути.
2.8. Якщо натовп вас схопив - не чинити опір. Глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях і підняти їх, щоб захистити грудну клітку.
2.9. Не тримати руки в кишенях, не чіплятися ні за що руками - там можна зламати руку.
2.10. Якщо є можливість, застебнути одяг.
2.11. Якщо у вас щось впало, ні в якому разі не намагайтеся підняти - життя дорожче. Головне завдання в натовпі - не впасти.
2.12. Якщо вас збили з ніг, спробуйте згорнутися в клубок і захистити голову руками. При першій ліпшій можливості спробувати встати.
2.13. При русі в суцільний натовп не напирати на тих, хто йде попереду - бажання прискорити рух зазвичай закінчується тиснявою.
2.14. Перед початком масового заходу слід ознайомитися з запасними виходами в установі, через які можна здійснити евакуацію в разі аварійної ситуації, а також із загальним планом евакуації з установи.
2.15. Необхідно чітко виконувати вказівки і розпорядження вчителя. Без його дозволу не можна заходити або виходити з приміщення, території, на якій відбувається захід.

3. Вимоги безпеки під час масового заходу

3.1. Під час проведення масових заходів в інших установах слід перебувати в певному учителем місці, пересуватися по приміщенню, території без дозволу вчителя забороняється.
3.2. Якщо на заході ви побачили багато нетверезих або підозрілих глядачів - вийдіть до завершення вистави або коли все вже розійдуться, щоб уникнути правопорушень, небезпечних травм.
3.3. Під час проведення масових заходів в інших установах слід поводитися пристойно, не кричати. Уважно слухати виступаючих.
3.4. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина з залом, не варто зіскакувати з місця, слід почекати, поки вас не запросять.
3.5. Не кричати, що не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечні ситуації.
3.6. Категорично заборонено словами, діями або агресивною поведінкою під час проведення заходу провокувати інших учасників, це може привести до бійки, правопорушень.
3.7. Під час заходу слід дотримуватися правил пожежної безпеки: не можна брати участь в масовому заході дітям, одягненим в одяг з легкозаймистих матеріалів, що не просочених вогнестійкою сумішшю; категорично заборонено брати з собою на захід петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини. Під час заходу не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться струмом.

4. Вимоги безпеки після завершення масового заходу

4.1. Після завершення масового заходу залишити своє місце і вийти з приміщення тільки за вказівкою вчителя.
4.2. Заборонено вибігати, штовхатися під час виходу з приміщення, в якому відбувається захід, створювати травмонебезпечні ситуації.
4.3. Не вступати в контакт з незнайомими людьми, ні в якому разі не передавати їм свої речі (особливо цінні - телефон, прикраси та ін.), навіть якщо вони назвалися представниками поліції, для запобігання вчинення насильства над дітьми або злочини.
4.4. Якщо захід завершився пізно, або на світанку (випускний вечір, новорічна дискотека), обов'язкова явка батьків, які вас зустрічають. Після того як дісталися додому, обов'язково подзвонити вчителю і повідомити, що з вами все добре.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити вчителю.
5.2. Чітко виконувати вказівки вчителя, не панікувати, не метушитися; нікуди не йти від керівника, бути поруч.
5.3. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, слід негайно повідомити вчителю.
5.4. Якщо непередбачена ситуація виходить з-під контролю дорослих, слід терміново зв'язатися з персоналом аварійних служб або рідними по телефону.
5.5. Пам'ятайте номери телефонів:

  • 101 - пожежна охорона;
  • 102 - поліція;
  • 103 - швидка медична допомога;
  • 104 - газова служба.

5.6. Зателефонувавши фахівцям екстреної допомоги, потрібно повідомити адресу установи, в якій відбувається захід, коротко описати ситуацію, назвати своє прізвище і номер телефону.

6. Завершальні положення інструкції

6.1. Перевірка і перегляд інструкції з охорони праці для учнів при масових заходах на базі інших установ повинна здійснюватися не рідше одного разу на 5 років.
6.2. Дана інструкція для учнів при масових заходах на базі інших установ повинна бути достроково переглянута в наступних випадках:

  • при перегляді міжгалузевих і галузевих правил і типових інструкцій з охорони праці та техніки безпеки;
  • за результатами аналізу матеріалів розслідування аварій та нещасних випадків;
  • на вимогу Державної служби України з питань праці.

6.3. Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції з техніки безпеки для учнів при масових заходах на базі інших установ умови не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.
6.4. Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд даної інструкції покладається на відповідального за охорону праці співробітника загальноосвітнього навчального закладу.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: