Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)
1.1. Дана інструкція з охорони праці при роботі з ручним електроінструментом поширюється на всіх працівників дошкільного навчального закладу (ДНЗ), які використовують у роботі ручний електроінструмент.
1.2. Самостійно працювати з ручним електроінструментом дозволяється особам:
1.3. До небезпечних факторів при роботі з ручним електроінструментом відносяться:
1.4. При роботі з електроінструментом передбачено обов'язкове використання:
1.5. Під час роботи працівникові необхідно суворо дотримуватися правил носіння спецодягу, користування засобами індивідуального і колективного захисту, дотримуватися правил особистої гігієни, підтримувати чистоту на робочому місці.
1.6. При роботі з електроінструментом, потрібно суворе виконання положень даної інструкції з охорони праці при роботі з електроінструментом, інструкцій з правил експлуатації електроінструменту.
1.7. Місця підключення електроінструменту повинні обов'язково мати написи або таблички із зазначенням напруги в електричній мережі.
1.8. З метою забезпечення протипожежної безпеки, робоче місце робітника повинно бути оснащене справним вогнегасником.
1.9. Працівнику дошкільного навчального закладу необхідно знати місце розташування аптечки для надання першої допомоги постраждалим.
1.10. Про будь-які несправності використовуваного в роботі електроінструменту, працівнику слід терміново доповісти завгоспу ДНЗ, а за його відсутності – черговому адміністратору закладу та зареєструвати факт несправності в журналі реєстрації заявок.
1.11. За будь-яке порушення цієї інструкції з охорони праці при роботі з ручним електроінструментом, працівник несе персональну відповідальність згідно з чинним законодавством.
2.1. Одягнути та привести в порядок необхідний спецодяг. Підготувати засоби індивідуального захисту, переконатися в їх справності.
2.2. Оглянути комплектність та надійність кріплення деталей; справність кабелю (шнура), його захисної трубки та штепсельної вилки; цілісність ізоляційних деталей корпусу, рукоятки; наявність захисних кожухів та їх справність.
2.3. Провести перевірку на справність редуктора (перевіряється поворотом шпинделя інструменту при відключеному двигуні електроінструменту).
2.4. Переконатися в справності робочого інструменту. На ньому не повинно бути тріщин, поглиблень, задирок, забоїн.
2.5. На холостому ходу перевірити справність заземлення між корпусом інструменту і заземлюючим контактом штепсельної вилки.
2.6. Повністю звільнити місце роботи від зайвих речей - деталей, вузлів, будівельних матеріалів, мотлоху тощо.
2.7. При проведенні висотних робіт, необхідно в обов'язковому порядку встановлювати підмостки, настили, ліси, драбину, які мають захисні огородження. Працювати з електроінструментом з приставних драбин заборонено.
2.8. Категорично заборонено починати роботу, якщо виявлені невідповідності робочого місця встановленим у цьому розділі інструкції з охорони праці при роботі з електроінструментом вимогам, а також, якщо немає можливості провести зазначені в цьому розділі підготовчі дії.
3.1. Працюючий з електроінструментом робітник повинен суворо дотримуватись даної інструкції з охорони праці при роботі з ручним електроінструментом, правил використання електроінструменту.
3.2. Робітник, працюючий з ручним електроінструментом, зобовʼязаний:
3.3. При роботі з електроінструментом суворо заборонено:
4.1. Після закінчення роботи з ручним електроінструментом працівник повинен:
5.1. При виникненні аварійних ситуацій робітник повинен, по можливості, відключити несправний електроінструмент та терміново доповісти про подію завгоспу ДНЗ, інженеру з охорони праці або черговому адміністратору закладу.
5.2. При пошкодженні робочого електроінструменту, негайно припинити роботу. Відключити ручний електроінструмент від мережі та провести заміну пошкодженого робочого інструменту.
5.3. При раптовому припиненні подачі електричної енергії, відключити електроінструмент за допомогою вимикача.
5.4. При виявленні напруги (відчувши дію струму), слід терміново вимкнути електроінструмент вимикачем та від'єднати його від мережі за допомогою штепсельної вилки.
Виявивши обрив проводів живлення або порушення цілісності ізоляції, ушкодження заземлення та інших несправностей електроустаткування, появи запаху гару, сторонніх звуків в роботі ручного електроінструменту, терміново припинити роботу, вимкнути живлення та доповісти про це завгоспу ДНЗ, інженеру з охорони праці або черговому адміністратору.
5.5. При ураженні працівника електричним струмом, ужити заходів з його звільнення від дії струму, відключивши електроживлення, та надати потерпілому першу долікарську допомогу. Звільняючи потерпілого від дії електричного струму, необхідно стежити за тим, щоб самому не контактувати з токонесучою частиною або не виявитися під кроковою напругою.
5.6. При загорянні електроустаткування, відключити живлення, повідомити до пожежної частини за телефоном 101 та завідувачу дошкільним навчальним закладом, після цього приступити до гасіння пожежі наявними засобами.
6.1. Перевіряти та переглядати дану інструкцію з охорони праці при роботі з електроінструментом необхідно не рідше одного разу на 5 років.
6.2. Інструкція повинна переглядатися достроково у наступних випадках:
6.3. Якщо протягом 5 років із дня затвердження (введення в дію) даної інструкції при виконанні робіт з електроінструментом, умови праці не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.
6.4. Відповідальність за своєчасну зміну та доповнення, а також перегляд даної інструкції з охорони праці при роботі з ручним електроінструментом, покладається на відповідального з охорони праці працівника.
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу
З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_____________________
(підпис)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)
_______________________
(прізвище, ініціали)