Повідомлення про помилку

  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated in node_reference_view_formatter_field_formatter_view() (line 82 of /home/nikodo/osvita-docs.com/modules/node_reference_view_formatter/node_reference_view_formatter.module).
  • Deprecated function: Function create_function() is deprecated in node_reference_view_formatter_field_formatter_view() (line 82 of /home/nikodo/osvita-docs.com/modules/node_reference_view_formatter/node_reference_view_formatter.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/nikodo/osvita-docs.com/includes/menu.inc).

Інструкція з охорони праці для помічника вихователя

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці для помічника вихователя

1. Загальні вимоги охорони праці

1.1. До самостійної роботи помічника вихователя дошкільного навчального закладу мають допуск особи, які досягли віку 18 років, пройшли відповідну підготовку, інструктаж з охорони праці за цією інструкцією з охорони праці для помічника вихователя, обов'язковий медичний огляд та не мають будь-яких протипоказань за станом здоров'я.
1.2. У процесі роботи молодшим вихователем дошкільного навчального закладу необхідно виконувати справжню інструкцію, Правила внутрішнього трудового розпорядку дитячого садка, а також встановлені режими праці та відпочинку.
1.3. Під час виконання роботи, на молодшого вихователя можливі дії таких небезпечних і шкідливих виробничих факторів:

  • порізи рук під час миття посуду, що має тріщини і відколи;
  • термічні опіки при транспортуванні гарячої їжі та води;
  • хімічні опіки при виконанні робіт з використанням миючих та дезінфікуючих засобів без гумових рукавичок;
  • травми, отримані при падінні з висоти, а також на слизькій і мокрій підлозі.

1.4. Помічник вихователя ДНЗ повинен використовувати наступий спецодяг: халат бавовняний, головний убір (косинка). Під час виконання робіт з миючими та дезінфікуючими засобами, необхідно надягти халат для прибирання приміщень, гумові рукавички.
1.5. У груповій кімнаті дитячого саду повинна бути медична аптечка, повністю укомплектована набором всіх необхідних медикаментів та перев'язувальних матеріалів, призначена для надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим при травмах.
1.6. Помічник вихователя дитячого садка зобов'язаний суворо дотримуватися протипожежного режиму, правил протипожежної безпеки, вимог даної інструкції, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння, а також напрями евакуаційних шляхів у разі пожежі.
1.7. При нещасному випадку потерпілий або очевидець зобов'язаний негайно сповістити про пригоду завідувача дошкільним навчальним закладом.
1.8. Під час виконання роботи помічник вихователя дитячого садка зобов'язаний дотримуватися правил носіння спецодягу, користування засобами індивідуального захисту, виконувати вимоги особистої гігієни та утримувати в належній чистоті своє робоче місце.
1.9. Помічник вихователя, який допустив невиконання чи порушення інструкції з охорони праці для помічника вихователя, притягується до дисциплінарної відповідальності у відповідності з Правилами внутрішнього трудового розпорядку ДНЗ і, за необхідності, підлягає позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці.

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи

2.1. Необхідно надіти спецодяг, волосся прибрати під головний убір. Взуття має бути на неслизькій підошві без підборів, із задниками, щільно сидіти на нозі.
2.2. Під час виконання робіт із застосуванням дезінфікуючих та миючих засобів необхідно надіти халат для прибирання приміщень і гумові рукавички.
2.3. Слід переконатися в цілісності посуду, справності прибирального інвентарю, а також наявність на ньому сигнального маркування.

3. Вимоги охорони праці під час роботи

3.1. Під час прибирання приміщень необхідно використовувати прибиральний інвентар з відповідним сигнальним маркуванням. Суворо заборонено застосовувати прибиральний інвентар, призначений для санвузлів при збиранні інших приміщень дошкільного навчального закладу.
3.2. Не допускається збирати сміття, уламки та відходи незахищеними руками, для цього слід використовувати щітку і совок.
3.3. Гарячу воду, призначену для миття посуду, підлог слід переносити тільки в закритому посуді. У виняткових випадках відро дозволяється заповнювати не більше ¾ його ємності.
3.4. Необхідно постійно стежити за тим, щоб підлога приміщень дитячого садка була завжди чистимою і сухою, слід своєчасно прибирати з підлоги крихти, залишки їжі, уламки посуду, які можуть бути причинами травм.
3.5. Вологе прибирання приміщень, чищення паласів, доріжок слід здійснювати тільки за відсутності дітей у приміщенні дитячого садка. Миття вікон, освітлювальної арматури необхідно виконувати із використанням драбини зі страховкою та за відсутності вихованців у приміщенні.
3.6. У процесі приготування миючих і дезинфікуючих засобів:

  • використовувати тільки дозволені органами охорони здоров'я мийні засоби та дезінфекційні розчини;
  • не перевищувати встановлену концентрацію і температуру миючих засобів (понад 500С);
  • не допускати розпилення миючих засобів і дезінфікуючих розчинів, попадання їх на шкіру і слизову оболонку очей.

3.7. Після кожного прийому їжі, столи необхідно вимити гарячою водою з використанням мила.
3.8. Використання посуду з тріщинами і відколами категорично заборонено.
3.9. Температура їжі при її одержанні на харчоблоці дитячого саду не повинна перевищувати 700С. Під час доставки їжі з харчоблоку до групи, не дозволяється ставити ємності з їжею одна на одну, доставляти їжу слід тільки в закритому посуді.
3.10. У разі відкривання віконних рам, фрамуг для провітрювання приміщень ДНЗ, необхідно фіксувати відкриті рами за допомогою гачків, а фрамуги фіксувати на обмежувачі.
3.11. Необхідно щодня обробляти всі стільці гарячою водою з милом. В кінці робочого дня всі іграшки слід мити: в дошкільних групах один раз в день, в ясельних і групах раннього віку - 2 рази на день гарячою водою з додаванням мила і 2% розчину питної соди. М'які іграшки, виготовлені з текстильних матеріалів, у кінці дня необхідно дезинфікувати за допомогою бактерицидних ламп протягом 3 хвилин.
3.12. Килими слід щодня очищати пилососом, періодично вибивати і протирати вологою щіткою.
3.13. Генеральне миття вікон в групі дитячого саду повинно здійснюватися два рази на рік (перед утепленням – восени, після зняття утеплення - навесні), і по мірі забруднення - один раз в тиждень, відповідно до графіка прибирання в групі дошкільного навчального закладу.

4. Вимоги охорони праці після закінчення роботи

4.1. Слід привести в належний порядок своє робоче місце, робочий інвентар прибрати в призначене для нього місце. Прибиральний інвентар для санвузла необхідно зберігати в окремому місці.
4.2. Необхідно зняти з себе спецодяг і ретельно вимити руки з милом.
4.3. Слід добре провітрити приміщення дошкільного навчального закладу, закрити всі вікна, фрамуги, кватирки і вимкнути світло. Необхідно перевірити і закрити всі крани, зливні бачки і пожежні двері.
4.4. Про всі недоліки, несправності, виявлені під час роботи, слід доповісти завгоспу та завідувачу дошкільним навчальним закладом.

5. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях

5.1. Згідно з інструкцією з охорони праці для помічника вихователя, при виникненні пожежі слід терміново доповісти про це завідуючому дошкільним навчальним закладом і до найближчої пожежної частини за телефоном 101, потім оперативно почати евакуацію дітей з будівлі дитячого садка згідно з планом евакуації.
5.2. У разі виникнення будь-якої аварійної ситуації необхідно негайно вжити всих можлиихі заходів з її усунення, негайно надати першу невідкладну медичну допомогу постраждалим, інформувати про подію завідувача дошкільним навчальним закладом, за необхідності організувати транспортування потерпілих до найближчого лікувального закладу.
5.3. Не допускається приступати до виконання роботи у разі поганого самопочуття або раптовій хворобі.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: