Інструкції з охорони праці в кабінеті біології

На сторінці представлені інструкції з охорони праці та техніки безпеки в кабінеті біології для вчителя та учнів загальноосвітніх навчальних закладів України під час перебування у кабінеті біології, при проведенні шкільних дослідів, при виконанні лабораторних та практичних робіт з використанням хімічних реактивів і спиртівок, мікроскопу тощо.

Вчитель, який працює в кабінеті біології зобов'язаний ознайомитись із посадовою інструкцією для вчителя біології, інструкцією з охорони праці в кабінеті біології, пройти первинний інструктаж з пожежної безпеки. Вчитель є відповідальним за життя та безпеку учнів під час виконання лабораторних та практичних робіт на занятті з біології.

Також необхідно, щоб у кабінеті з біології знаходилась аптечка з необхідними ліками та матеріалами для надання першої медичної допомоги у разі виникнення непередбачуваних ситуацій.

Інструкції з охорони праці для вчителя та учнів в кабінеті біології

Вчителю необхідно уважно контролівати процесс виконання будь-яких практичних робіт у кабінеті біології та слідкувати за дотриманням учнями інструкцій з безпеки життєдіяльності.

Перед початком виконання лабораторних робіт вчитель зобов'язаний провести інструктаж з охорони праці під час виконання практичних робіт з біології та ознайомити учнів з небезпекою, яка може виникнути під час необережного використання лабораторного обладнання.

У разі невиконання вимог інструкції з охорони праці для кабінету біології, вчитель або учень має небезпеку отримати хімічні опіки при попаданні на шкіру та в очі розчинів кислот, лугів та інших шкідливих речовин, порізи рук або уколи з лабораторним посудом, ріжучим та колючим інструментом, з предметними і покривними скельцями.

Інструкції з техніки безпеки в кабінеті біології

Потрібно зауважити, що кабінет біології містить обладнання для проведення практичних та лабораторних робіт, посуду, інструменти, пробірки та колби, мікроскопи та реактиви. Таким чином, вчителю та учням необхідно обов'язково ознайомитись із інструкціями з техніки безпеки в кабінеті біології для уникнення шкоди здоров'ю людини.