Інструкція з охорони праці при роботі з галогенами в кабінеті хімії

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
___________________________
(посада керівника і
___________________________
скорочене найменування закладу)
"___"___________2024 № ______
(число, місяць рік)

Інструкція
з охорони праці при роботі з галогенами в кабінеті хімії


1. Дана інструкція з охорони праці при роботі з галогенами в кабінеті хімії визначає основні вимоги техніки безпеки при роботі з галогенами в кабінеті хімії і використовується учителем і лаборантом хімії в роботі на заняттях.

2. Всі галогени - надзвичайно небезпечні речовини.

3. Бром токсичний в крапельно-рідкому і в пароподібному вигляді. При вдиханні парів брому виникають кашель, а також носові кровотечі - в результаті роздратування слизових оболонок.

Надалі з'являються блювота, розлад кишечника. Проникнення великої кількості парів брому в легені призводить до їх хімічного опіку. Гранично допустима концентрація брому становить 1 мг/м3.

При попаданні крапель брому на шкіру виникають опіки, що переходять в виразки, які важко загоюються. Гострі отруєння бромидами зустрічаються рідко. Працювати з бромом необхідно під тягою, користуючись індивідуальними засобами захисту.

При попаданні рідкого брому на шкіру його краплі потрібно швидко змити водою, спиртом або содовим розчином. Після промивання на уражене місце накладають мазь, яка містить NaHCO3, або пов'язку, просочену концентрованим содовим розчином.

При ураженні верхніх дихальних шляхів парами вдихають з ватки аміак, промивають очі і ніс 2% содовим розчином. При порушенні дихання використовують кисень.

4. Йод та його пари подразнюють слизові оболонки: виникає кашель, чхання і так званий йодний нежить, в важких випадках - блювота, розлад кишечника, спазм голосової щілини. Дія препарату на шкіру викликає дерматити. Гранично допустима концентрація йоду складає 1 мг/м3.

Досліди, що супроводжуються сублімацією йоду, можна проводити тільки у витяжній шафі або під ковпаком.

Перша допомога - свіже повітря, спокій, промивання слизових оболонок 2% розчином соди. При попаданні всередину слід викликати блювоту, а потім дати 1% розчин тіосульфату натрію, молоко.

У вихідних формах препарати учням не видаються. У дослідах учні використовують бромную воду світло-жовтого кольору. Забороняється видавати учням концентровані розчини брому!

Досліди з отримання хлору у вигляді газу проводить учитель, під тягою, користуючись індивідуальними засобами захисту.
Група зберігання № 7 - речовини підвищеної фізіологічної активності.

Інструкцію розробив
____________________________

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці закладу

З інструкцією ознайомлений (а)
«___»___________20___р.

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_____________________
(підпис)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)

_______________________
(прізвище, ініціали)


Якщо сторінка вам сподобалась, поділись з друзями: